حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/29 تعداد بازدید : 43
در آيين اختتاميه نخستين كنفرانس گردشگري سلامت در مازندران:
نخستين كنفرانس گردشگري سلامت در مازندران، با قرائت و تصويب بيانيه اي در 23 بند به پايان رسيد.
بيانيه گردشگري سلامت اكو تصويب شد

نخستين كنفرانس گردشگري سلامت در مازندران،  با قرائت و تصويب بيانيه اي در 23 بند به پايان رسيد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، متن بيانيه به اين شرح است:
ما هيئت‌هاي شركت كننده از كشورهاي عضو سازمان همكاري‌هاي اقتصادي اكو در نخستين كنفرانس و نمايشگاه گردشگري سلامت اكو در رامسر با تاكيد بر اهميت بند E و N 2 عهدنامه ازمير و ملحقات مربوط به چشم انداز 2015 اكو براي توسعه منطقه اكو به عنوان يك مقصد گردشگري تاكيد مي‌كنيم.
همچنين با يادآوري بيانيه نخستين نشست وزراي گردشگري (تهران 2008) درباره گسترش گردشگري سلامت با يادآوري مصوبه بيست و چهارمين نشست شوراي برنامه‌ريزي منطقه‌اي RPC براي برگزاري اين كنفرانس و نمايشگاه با در نظر داشتن مصوبات نخستين و دومين نشست كميته هماهنگي گردشگري سلامت اكو (مشهد مقدس در سال‌هاي 2012 و 2013) درباره مكانيزم‌هاي گسترش گردشگري سلامت در منطقه تاكيد مي‌شود.
در اين بيانيه آمده است:
1. از كشورهاي عضو اكو مي‌خواهيم همكاري منطقه‌اي در زمينه گردشگري سلامت را از طريق توسعه مكانيزم‌هاي لازم براي همكاري از جمله شبكه‌هاي بانك اطلاعاتي و انجمن‌هاي حرفه‌اي گسترش داده و بر اهميت نياز به ايجاد "شبكه سلامت اكو" تاكيد مي‌كنيم.
2. از كشورهاي عضو دعوت مي‌شود تا با توسعه سياست‌ها و استراتژي‌هاي ملي در زمينه گردشگري سلامت، خدمات و توليدات كالايي گردشگري سلامت را براي تطابق با نيازهاي فزاينده بازارهاي منطقه‌اي و بين‌المللي توسعه داده و تنوع بخشند.
3. كشورهاي عضو را براي حمايت از همكاري‌هاي گردشگري سلامت از طريق ارائه حمايت‌هاي قانوني و مديريتي به ذي‌نفعان از جمله گردشگران سلامت، پزشكان ارائه كنندگان خدمات بيمارستان‌ها و كارآفرينان تشويق مي‌كند.
4.از پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران براي ايجاد "شبكه گردشگري سلامت اكو" استقبال و از كشورهاي عضو دعوت مي‌كند به اين شبكه پيوسته و آن را گسترش دهند.
5 . بر نياز به تسهيلات سفر و رواديد براي گردشگران سلامتي كه در جستجوي درمان‌هاي پزشكي در فراسوي مرزهاي كشور خود هستند تأكيد و از كشورهاي عضو مي‌خواهيم دستورالعمل صدور سريع رواديد براي افراد نيازمند از جمله بيماران و پزشكان را تدوين كند.
6 . بر نياز به ارتقاء همكاري‌ها بين بخش‌هاي سازمان‌هاي گردشگري و صنعت سلامت به خصوص بخش‌هاي خصوصي كشورهاي عضو در گسترش گردشگري سلامت منطقه‌اي تأكيد مي‌كنيم.
7. تدوين و به‌كارگيري استانداردهاي بين‌المللي توسط بيمارستا‌ن‌ها، تورگردانان، پزشكان و متخصصان ارائه كننده خدمات گردشگري سلامت را تشويق و از همكاري في ما بين آنان براي دستيابي به سامانه اعتبار بخشي اكو حمايت مي‌كنيم.
8. بر نياز به ظرفيت‌سازي و برنامه‌‌هاي آموزشي براي ارائه كنندگان خدمات گردشگري سلامت تاكيد و از كشورهاي عضو دعوت مي‌كند دوره‌هاي آموزشي، تورهاي مطالعاتي، بازديدهاي ميداني، دوره‌ها و كارگاه‌هاي آكادميك را در اين زمينه برگزار كنند.
9. با توجه به اثرات گردشگري سلامت بر جوامع محلي و ضرورت اختصاص عادلانه منابع،بر اهميت به‌كارگيري مسائل آكادميك و ادبيات علمي در گردشگري سلامت منطقه‌اي تاكيد مي‌كنيم.
10. بر نياز به ظرفيت‌سازي و برنامه‌هاي آموزشي براي ارائه كنندگان خدمات گردشگري سلامت كشورهاي عضو تاكيد مي‌كنيم.
11. با عنايت به اهميت انتقال به موقع و آسان گردشگران سلامت به مقاصد مربوطه مشاركت بخش‌هاي حمل و نقل كشورهاي عضو در صنعت گردشگري سلامت از طريق ايجاد پروازهاي مستقيم و ساير انواع حمل و نقل في مابين كشورهاي عضو را خواستار هستيم.
12. از صنعت بيمه مي‌خواهيم طرح‌هاي بيمه درماني منطقه‌اي و بين‌المللي را توسعه دهند.
13. از پيشنهاد برگزاري « هفته گردشگري سلامت»  در منطقه اكو توسط جمهوري اسلامي ايران به عنوان يك ابتكار عمل بازاريابي و تبليغاتي استقبال و از كشورهاي عضو دعوت مي‌كنيم.
14.كشورهاي عضو را به شركت در رويدادها و نمايشگاه‌هاي بين‌المللي و استفاده از ساير ابزار بازاريابي براي تبليغ محصولات تشويق مي‌كنيم.
15. با عنايت به تجربه موفق برگزاري «نخستين نمايشگاه گردشگري سلامت اكو»  برگزاري اينگونه رويدادهاي تبليغاتي در زمينه گردشگري سلامت در كنار نشست‌هاي مربوط به گردشگري سلامت را تشويق مي‌كنيم.
16. از مقامات و وزراي گردشگري و بهداشت كشورهاي عضو مي‌خواهيم تدابير لازم را براي كمك به توسعه صنعت گردشگري سلامت از طريق مشاركت نمايندگان اين بخش در اجلاس‌هاي سياست‌گذاري اتخاذ كنند.
17. از سازمان‌هاي مربوط در سطوح ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي مي‌خواهيم كمك‌هاي فني خود را براي توسعه صنعت گردشگري سلامت به كشورهاي عضو ارائه كنند.
18. همچنين از مؤسسات مالي ملي، منطقه‌اي و بين‌المللي (دولتي و خصوصي ) مي‌خواهيم از طرح‌ها و برنامه توسعه صنعت گردشگري سلامت در منطقه اكو از طريق ايجاد صندوق‌ها و شركت‌هاي مشترك حمايت كنند.
19. پيشنهاد جمهوري اسلامي ايران براي ايجاد دهكده‌هاي سلامت در استان مازندران با همكاري كشورهاي عضو اكو را مورد توجه قرار دهند.
20. بر ضرورت ايجاد كارگروه فني براي بحث و تبادل نظر جهت يافتن راه‌هايي براي اجراي اهداف اين بيانيه تاكيد مي‌شود.
21. مراتب تشكر صميمانه و قدرداني خود را به دولت و مردم جمهوري اسلامي ايران به ويژه مردم و مقامات محلي استان مازندران و شهر رامسر همچنين وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، اتاق بازرگاني مازندران، اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران به سبب مهمان‌نوازي گرم و صميمانه و ترتيبات عالي به عمل آمده براي برگزاري موفق و حصول به نتيجه « نخستين كنفرانس  و نمايشگاه گردشگري سلامت اكو» در رامسر ابراز مي‌دارد.
22. از كشورهاي عضو به سبب شركت فعال و مشاركت در حصول نتيجه موفقيت‌آميز اين كنفرانس تقدير مي‌شود، همچنين از اتاق بازرگاني و صنعت اكو و دبيرخانه اكو براي تلاش‌هاي مثال‌زدني آنها در نتيجه بخش بودن اين كنفرانس و نمايشگاه تشكر مي‌شود.
23. از كشورهاي عضو اكو مي‌خواهيم اجراي اين بيانيه را پيگيري كرده و گزارش عملكرد خود را از طريق دبيرخانه اكو به نشست‌هاي وزراي گردشگري و بهداشت ارائه كنند.
رامسر، 19 آگوست 2014

در آيين اختتاميه نخستين كنفرانس گردشگري سلامت در مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal