حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1393/05/31 تعداد بازدید : 158
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در چالوس اعلام كرد:
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در آيين بهره برداري از بيمارستان جايگزين آيت الله طالقاني چالوس ، با اشاره به اجراي طرح تحول نظام سلامت در كشور افزود: اين طرح انقلاب عظيمي در حوزه بهداشت و درمان كشور ايجاد كرده است.
با اجراي طرح تحول نظام سلامت، انقلاب عظيمي در حوزه سلامت ايجاد شد
 
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در آيين بهره برداري از بيمارستان جايگزين آيت الله طالقاني چالوس ، با اشاره به اجراي طرح تحول نظام سلامت در كشور افزود: اين طرح انقلاب عظيمي در حوزه بهداشت و درمان كشور ايجاد كرده است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، راحتي و آسايش و رفع نگراني مردم در پرداخت هزينه هاي درمان را مهمترين اهداف اجراي طرح تحول نظام سلامت دانست و اظهار داشت: در اين طرح، به دليل اجراي برنامه پزشك خانواده در مازندران، ميانگين پرداختي هزينه هاي درماني در بيمارستانهاي دولتي توسط مردم به 7.5 درصدرسيده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ادامه داد: با اجراي طرح تحول نظام سلامت تقاضاي تخفيف از سوي مردم در حوزه درمان كاهش يافته است، داروهاي مورد نياز براي 3 ماه آينده در داروخانه ها موجود است و وظيفه حمل و نقل بيمار نيز برعهده بيمارستان قرار دارد.
دكتر جان بابايي، اجراي طرح پزشك مقيم  و ماندگاري پزشكان را يكي ديگر از برنامه هاي طرح تحول نظام سلامت دانست و گفت: با اجراي طرح پزشك مقيم، پزشكان متخصص به صورت شبانه روز در مراكز درماني حضور دارند و ماندگاري پزشك نيز، دسترسي بيمار به پزشكان در مناطق محروم را آسان نموده است.
وي، با اشاره به افزايش 13 درصدي زايمان طبيعي در اين طرح، گفت: در بخش مربوط به بيماران صعب العلاج و سرطاني نيز بسته هاي حمايتي ويژه اي درنظر گرفته شد.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، در بخش ديگري از سخنانش، با بيان اينكه ساخت  6 بيمارستان در استان بر عهده وزارت راه و شهرسازي قرار دارد، افزود: بيمارستان جايگزين آيت الله طالقاني چالوس نخستين بيمارستاني است كه عمليات ساخت آن به اتمام رسيده و امروز شاهد بهره برداري آن هستيم.
دكتر قاسم جان بابايي، با بيان اينكه ساخت اين بيمارستان از سال 85 به وزارت راه و شهرسازي واگذار شد ، افزود: ساخت بيمارستان آمل نيز به اتمام رسيد و 4 بيمارستان ديگر نيز تا سال 94 به پايان مي رسد.
وي، هزينه ساخت بيمارستان جايگزين آيت الله طالقاني چالوس را 270 ميليارد ريال و هزينه تجهيزات آن را 220 ميليارد ريال دانست و تصريح كرد: اين بيمارستان با استانداردهاي روز دنيا ساخته و تجهيز شده است كه دارا بخشهاي مختلف پاراكلينيكي، بستري، بيماران خاص مانند دياليز و تالاسمي و درمانگاه هاي تخصصي داخلي، اطفال، جراحي عمومي، زنان و زايمان، چشم، گوش و حلق و بيني، پوست، ارولوژي، عفوني، نورولوژي است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، ، ادامه داد:  اين بيمارستان داراي 160تخت ثابت، 120 تخت فعال  و 33 تخت ويژه  است و ظريب اشغال آن نيز  62 درصد مي باشد.
وي، با بيان اينكه شهرستان چالوس داراي  125 هزار نفر جمعيت است، اظهار داشت: اين شهرستان به دليل برخورداري از جاذبه هاي طبيعي هرساله پذيراي مسافران و گردشگران فرواني از نقاط مختلف كشور و دنياست، به همين دليل ايجاد و بهسازي امكانات و تجهيزات بهداشتي درماني در اين منطقه ضروري است.
دكتر جان بابايي، از راه اندازي كلينيك ويژه و بخش راديوتراپي در شهرستان چالوس خبر داد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در چالوس اعلام كرد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal