حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/06/01 تعداد بازدید : 67
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تعداد بار مراجعات به واحدهاي اورژانس بيمارستانهاي استان در سال گذشته را 2 ميليون و 500 هزار بار دانست و افزود: در اين مدت يك ميليون و 100هزار بار مراجعه به آزمايشگاههاي بيمارستانها به ثبت رسيد.
ثبت 2ميليون و 500 هزار بار مراجعه به واحدهاي اورژانس بيمارستان هاي مازندران طي سال گذشته

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تعداد بار مراجعات به واحدهاي اورژانس بيمارستانهاي استان در سال گذشته را 2 ميليون و 500 هزار بار دانست و افزود: در اين مدت يك ميليون و 100هزار بار مراجعه به  آزمايشگاههاي بيمارستانها به ثبت رسيد.
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر منصور رنجبر به بيان توانمنديهاي اين دانشگاه در عرصه گردشگري سلامت پرداخت و افزود: دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران با بهره گيري از قابليتهاي بيش از 17000 نيروي انساني توانمند و تلاشگر، به بيش از 2 ميليون و 500 هزار نفر از مردم استان خدمات بهداشتي و سلامت ارايه مي دهد.
وي اظهار داشت:  اين دانشگاه وظيفه خدمت رساني به بيش از 12 ميليون نفر جمعيت شناور كه بعنوان مسافران و گردشگرااز اين استان بازديد مي كنند را به عهده دارد.
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران ادامه داد: اين دانشگاه با دارا بودن بيش از  6525 دانشجو در رشته هاي پزشكي، داروسازي، دندانپزشكي،  بهداشت، پيراپزشكي، طب سنتي و پرستاري مامايي، واحد بين الملل رامسر و در مقاطع تحصيلي متعدد با بهره مندي از 364 عضو هيأت علمي رسالت آموزشي خويش را بنحو مطلوبي دنبال مي نمايد.
دكتر رنجبر ضمن اشاره به اينكه خدمات بهداشتي درماني در قالب 18 شبكه بهداشت و درمان و 5 مركز آموزشي ، درماني و 18 بيمارستان درماني ، 5 بيمارستان تامين اجتماعي، 6 بيمارستان خصوصي، يك بيمارستان وابسته به دانشگاه آزاد و 3003 موسسه تشخيصي و درماني در سطح استان ارائه مي شود، تصريح كرد: 6 بيمارستان خصوصي و5 بيمارستان دولتي نيز در سطح استان در حال احداث است.
وي، با بيان اينكه اين دانشگاه  از طريق برنامه ريزي، هماهنگي، نظارت، آموزش، پژوهش و مشاركت در امور درمان، جامعه را در رسيدن به بالاترين سطح سلامت ياري مي كند، گفت: اين دانشگاه علاوه بر نظارت و پايش مستمر برعملكرد بيمارستان ها و مراكز ارائه دهنده خدمات تشخيصي درماني و درمان بستري  استان با توسعه مراكز، سعي در پاسخگويي مناسب به نياز مددجويان و بيماران مراجعه كننده به واحد هاي مختلف خود را دارد.
دكتر رنجبر، بار مراجعات مردمي به واحدهاي مختلف راديولوژي و سونوگرافي را يك ميليون نفر، تعداد بستري شدگان در بخش هاي مختلف بيمارستان ها 243 هزار نفر و تعداد اعمال جراحي انجام شده در اين مراكز را 77 هزار مورد در سال گذشته دانست و اظهار داشت: در اين مدت  7500 مورد زايمان طبيعي و 13500 مورد سزارين  انجام شد.
مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران مهمترين خدمات تخصصي و فوق تخصصي ارايه شده در بيمارستانها و مراكز آموزشي،درماني تحت پوشش  اين دانشگاه را عبارت دانست از:
1- خدمات تخصصي و فوق تخصصي قلب و عروق از جمله جراحي قلب باز ، آنژيوگرافي و آنژيوپلاستي ، اكومري ، اسكن هسته اي قلب ، اكوداپلر و . . . در مركز آموزشي ، درماني
2- خدمات تخصصي و فوق تخصصي جراحي توراكس، جراحي عروق ، ارتوپدي ، جراحي مغزواعصاب ، ارولوژي وسنگ شكني كليه ، خدمات تخصصي و فوق تخصصي داخلي ريه ، غدد ، گوارش ، روماتولوژي ، آنكولوژي ، راديوتراپي
3- خدمات تخصصي و فوق تخصصي جراحي اطفال ، غدد اطفال ، گوارش اطفال ، آنكولوژي اطفال ، اعصاب اطفال ، عفوني اطفال و خدمات تخصصي و فوق تخصصي چشم پزشكي ، نرولوژي
4- خدمات تخصصي و فوق تخصصي در كلينيك ويژه طوبي ، مصطفويان ، مركز قلب ، شفا رامسر و آرين آمل و رازي قائمشهر در رشته ها و تخصص هاي مختلف
5- خدمات تخصصي و فوق تخصصي تصويربرداري پزشكي از جمله MRI
6- خدمات تخصصي و فوق تخصصي جراحي ترميمي ، سوختگي ، روانپزشكي اطفال و بزرگسال ، كاردرماني
7- خدمات سرپايي و بستري در بخشهاي داخلي، جراحي، زنان و زايمان و اطفال و ساير بخشهاي تخصصي در بيمارستانها و مراكز درماني تخت پوشش در تمامي شهرستانهاي استان با بهره گيري از كادر پزشكي تخصصي و فوق تخصصي
8- خدمات پاراكلينيكي از جمله آزمايشات تشخيص طبي، پاتولوژي، بانك خون با بهره گيري از تجهيزات پزشكي و بيمارستاني مورد نياز در كليه بيمارستانها و مراكز درماني ، كلينيك هاي تخصصي و فوق تخصصي تحت پوشش
9- ارائه خدمات توانبخشي و فيزيوتراپي، بينايي سنجي، شنوايي سنجي و ساير خدمات پاراكلينيك

مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal