حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/06/06 تعداد بازدید : 356
به مناسبت روز پزشك ودارو ساز:
به مناسبت روز پزشك و فرا رسيدن روز داروساز از پزشكان وداروسازان دانشگاه علوم پزشكي مازندران تجليل به عمل آمد.

پزشكان و داروسازان دانشگاه علوم پزشكي مازندران تجليل شدند

به مناسبت روز پزشك و فرا رسيدن روز داروساز از پزشكان  وداروسازان دانشگاه علوم پزشكي مازندران تجليل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، رئيس دانشگاه دراين مراسم،  اجراي طرح تحول نظام سلامت را يكي از تحولات عظيم تاريخ سلامت كشور دانست و گفت: با حمايت دولت و مجلس، در راستاي رفع مشكلات مردم در حوزه درمان با اجراي اين طرح گام هاي مهمي برداشته شد.
دكتر قاسم جان بابايي، پرداخت بيش از 36 درصد هزينه هاي درمان را يكي از مهمترين دغدغه بيماران دانست و تصريح كرد: طرح تحول نظام سلامت از نيمه دوم ارديبهشت در تمامي بيمارستانهاي دانشگاه علوم پزشكي كشور به اجرا درآمد و بيمارستانها مكلف شدند هزينه درماني بيماران از 10 درصد افزايش نيابد.
وي با بيان اينكه اين امر در بيمارستانهاي دولتي محقق شد، اظهار داشت: در استان مازندران به دليل اجراي برنامه پزشك خانواده پرداختي بيماران از جيب به 7.5 درصد كاهش يافت.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، رضايت بيماران و عدم مراجعه به دانشگاه براي تخفيف در هزينه هاي درمان را ازجمله نتايج اجراي طرح تحول نظام سلامت دانست و تصريح كرد: در اين طرح بيمارستانهاي تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي  موظف به تامين دارو و تمامي پروتزها و ملزومات مربوط به بيمار هستند به همين دليل داروهاي مورد نياز  داروخانه هاي بيمارستان تا 3 ماه آينده تامين شدند.
دكتر جان بابايي، از افزايش 13 درصدي زايمان طبيعي در اين طرح خبر داد و گفت: براي افزايش زايمان طبيعي نياز به فرهنگ سازي داريم.
وي، بهبود كيفيت هتلينگ بيمارستانها و افزايش ظريب تختهاي بيمارستاني، اجراي طرح ماندگاري پزشكان درمناطق محروم و اقامت پزشكان متخصص در بيمارستانهاي غيرآموزشي را از ديگر بخشهاي طرح تحول نظام سلامت برشمرد.
دكتر جان بابايي، در بخش ديگري از سخنانش، توجه به حوزه  بهداشت را از ديگر بسته هاي حمايتي در اين طرح عنوان و تصريح كرد: با افزايش سواد مردم در حوزه بهداشت بار بيماريها و ميزان مراجعات به بيمارستانها كاهش مي يابد.
وي از ساخت خانه هاي بهداشت در استان مازندران خبر داد و گفت: 152 خانه بهداشت در اين استان ساخته مي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به اجراي برنامه پزشك خانواده روستايي دراستان اظهار داشت: سرانه پرداختي به پزشكان خانواده روستايي 2تا 3 برابر افزايش مي يابد.
دكتر جان بابايي، اجراي برنامه پزشك خانواده شهري و روستايي را در ساماندهي بهداشت جامعه موثر دانست و افزود: 80 درد علت مرگها، بيماريهاي غيرواگير است كه بسياري از اين بيماريها را مي توان با خودمراقبتي و مراقبتهاي اوليه پيشگيري نمود.
محمد دامادي نماينده مردم ساري و مياندرود در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم، پزشكي را يكي از مقدس ترين حرف در جامعه دانست و گفت: پزشكان در مقابل سلامت مردم مسئولند.
وي، ادامه داد: اجراي برنامه تحول نظام سلامت كار بزرگي بوده است كه مورد حمايت مجلس نيز قرار گرفت.
در پايان اين مراسم از پزشكان و داروسازان نمونه در واحدهاي تابع دانشگاه علوم پزشكي مازندران تقدير به عمل آمد.
گفتني است در اين مراسم، علاوه بر رئيس و معاونان و مشاوران دانشگاه علوم پزشكي مازندران، حسن خيريانپور معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار مازندران، هادي حسيني و كمال عليپور نمايندگان مردم قائم‌شهر، سوادكوه، جويبار و سيمرغ ، احمدعلي مقيمي نماينده مردم نكا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شوراي اسلامي، رجبي فرماندار نكا،  حجت الاسلام موسي مستقيمان مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، مديران  و روساي بيمارستانها و مراكز بهداشتي درماني سطح استان مازندران نيز حضور داشتند.
 
 
 
به مناسبت روز پزشك ودارو ساز:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal