حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/07/24 تعداد بازدید : 67
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در دومين همايش ملي تالاسمي فرصت‌ها و چالش‌ها در رامسر گفت: با خدمات و حمايت‌هاي بهداشتي و درماني دولت و پيگيري‌هاي انجمن‌هاي تالاسمي در سراسر كشور عمر بيماران تالاسمي به بالاي 40 سال رسيد و به تبع آن نياز و دغدغه آنان در حوزه اجتماعي افزايش يافت.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در دومين همايش ملي تالاسمي فرصت‌ها و چالش‌ها در رامسر گفت:  با خدمات و حمايت‌هاي بهداشتي و درماني دولت و پيگيري‌هاي انجمن‌هاي تالاسمي در سراسر كشور عمر بيماران تالاسمي به بالاي 40 سال رسيد و به تبع آن نياز و دغدغه آنان در حوزه اجتماعي افزايش يافت.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر  قاسم جان‌بابايي با بيان اينكه در اوايل انقلاب كه بيماري تالاسمي كشنده بود ميانگين عمر اين افراد به دو دهه هم نمي‌رسيد، افزود: در دهه هاي اخير پيشرفت‌هاي زيادي در بخش درمان بيماران تالاسمي اتفاق افتاده است.
وي، اظهار داشت:  ايران بيشترين پيوند مغز و استخوان دنيا را در بيماران تالاسمي دارد و در استان مازندران نيز پيوند مغز و استخوان به خوبي انجام مي‌شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از تبديل مركز تحقيقات اين دانشگاه به پژوهشكده خبر داد و افزود: با تبديل اين مركز ابعاد ناشناخته بيماران تالاسمي به ويژه تغييرات ژنتيكي و انواع بيماري‌هايي را كه در چهره و نوع درمان تالاسمي تاثيرگذار است بررسي و شناخته مي شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal