حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/07/26 تعداد بازدید : 40
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه 30-24 مهرماه هفته سلامت روان نامگذاري شده است، گفت: افراد مبتلا به اختلالات روانپزشكي نيازمند حمايت و مراقبت از سوي خانواده هستند .

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه 30-24 مهرماه هفته سلامت روان نامگذاري شده است، گفت: افراد مبتلا به اختلالات روانپزشكي نيازمند حمايت و مراقبت از سوي خانواده هستند .
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر محسن اعرابي با تاكيد بر اينكه افراد مبتلا به اختلالات روانپزشكي نياز به حمايت عاطفي اطرافيان و خانواده دارند، افزود: به افراد مبتلا به اختلالات روانپزشكي احترام بگذاريد و حقوق انساني آنان را رعايت كنيد.
وي با اشاره به اينكه تلاش كنيم انگ بيمار رواني را در جامعه از بين ببريم، تصريح كرد: بيمار رواني قبل از اينكه يك بيمار باشد يك انسان است و از حقوق انساني برابر با تمام افراد جامعه برخوردار است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، بر احترام و همدلي با بيماران رواني و عدم بد رفتاري با اين افراد تاكيد و اظهار داشت: برچسب بيمار رواني باعث ايجاد تبعيض، پيشداوري غير موجه از سوي ديگران و نهايتا انزوا و محروميت از حقوق اجتماعي مي شود.
دكتر اعرابي، ادامه داد: ترس از شناخته شدن فرد به عنوان بيمار رواني مانع مراجعه به موقع فرد به پزشك شده و منجر به مزمن شدن بيماري، تاخير در بهبود وعوارض جبران ناپذير مي شود.
وي با بيان اينكه حمايت هاي خانوادگي و اجتماعي باعث بهبود سريعتر بيماري روانپزشكي شده و عوارض ناشي از آن كاهش مي يابد، گفت: بستري بيماران روانپزشكي در بيمارستان هاي عمومي در مقايسه با بيمارستان هاي صرفا روانپزشكي بازگشت به وضعيت نرمال و حضور فعال در جامعه را تسهيل مي كند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران،  ضمن يادآوري اين نكته كه افسردگي تنبلي نيست، بلكه بيماري است كه قابل درمان است افزود: افسردگي با مصرف داروي مناسب، مشاوره و روان درماني قابل كنترل است.
وي، خود باوري، اعتماد به نفس و اميد را سه كليد درمان بيماريهاي مزمن دانست و افزود: داروهاي روانپزشكي كه با نظر متخصص مربوطه تجويز مي شود باعث اعتياد نمي شود.
دكتر اعرابي، با بيان اينكه اسكيزوفرني نوعي از بيماري روان است، اظهار داشت: با شناخت بموقع بيماري اسكيزوفرني مي توان از افت عملكرد و پيشرفت بيماري پيشگيري كرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، با اشاره به اينكه 10 اكتبر مقارن با 18 مهر ماه به عنوان روز جهاني سلامت روان و 30-24  مهرماه  تحت عنوان هفته سلامت روان نامگذاري شد، گفت: شعار روز جهاني سلامت روان در سال 2014 "زندگي كردن با بيماري اسكيزوفرنيا " انتخاب شده است.
گفتني است اسامي روزهاي هفته سلامت روان بصورت نمادين  عبارت است از :
پنجشنبه 24 مهر ماه :  سلامت روان و سبك زندگي
جمعه 25 مهر ماه :سلامت روان و حوادث ترافيكي
شنبه 26 مهر ماه : سلامت روان و باورهاي نادرست
يكشنبه 27 مهر ماه :سلامت روان، فرهنگ ، هنر و معنويت
دوشنبه 28 مهر ماه : سلامت روان و نقش زنان در جامعه
سه شبنه 29 مهر ماه: سلامت روان و محيط كار
چهارشنبه 30 مهر ماه :سلامت روان و مراقبت از بيماران روانپزشكي

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal