حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/08/07 تعداد بازدید : 114
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در امور مشاركت هاي اجتماعي، سازمان هاي مردم نهاد و خيريه هاي حوزه سلامت در كارگاه آموزشي پدافند غيرعامل كه در ستاد مركزي دانشگاه برگزار شد، گفت: بر اساس آخرين آمارهاي منتشر شده تا كنون 10 هزار و 114 نفر در دنيا به بيماري ابولا مبتلا شدند.

قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در امور مشاركت هاي اجتماعي، سازمان هاي مردم نهاد و خيريه هاي حوزه سلامت در كارگاه آموزشي پدافند غيرعامل كه در ستاد مركزي دانشگاه برگزار شد، گفت: بر اساس آخرين آمارهاي منتشر شده  تا كنون 10 هزار و 114 نفر در دنيا به  بيماري ابولا مبتلا شدند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر فرهنگ بابامحمودي، به ابلاغ سياستهاي كلي مقام معظم رهبري در خصوص پدافند غيرعامل اشاره و تصريح كرد: اين ابلاغ راهنماي مسئولان در شناخت و اهميت دادن به پدافند غيرعامل است.
وي، پدافند غيرعامل را به معناي دفاع در برابر دشمن دانست و افزود: پدافند غيرعامل نوعي دفاع غيرنظامي است كه به جنگ افزار نياز ندارد بلكه با اجراي آن از وارد شدن خسارت مالي به تجهيزات و تاسيسات حياتي، نظامي و غير نظامي و تلفات انساني جلوگيري نمود و يا ميزان خسارتها و تلفات جاني را به حداقل ممكن كاهش  مي دهد.
اين متخصص بيماريهاي عفوني، ادامه داد: استتار، اختفا، پوشش، فريب ، تفرقه و پراكندگي، مقاوم سازي و اطلاع رساني  از اصول پدافند غيرعامل است.
دكتر بابامحمودي، در ادامه سخنانش به شيوع بيماري ويروس آبولا اشاره و تصريح كرد: اين بيماري نوعي ويروس مرگ آور آفريقايي است كه 38 سال قبل متولد شد.
وي، افزود: ابولا از خانواده فيلوويروس از ويروسهاي تب زاي خونريزي دهنده است كه از طريق تنفس، تماس  با خون و ترشحات بدن بيمار و حتي جسد بيمار منتقل مي شود.
قائم مقام رئيس دانشگاه، با بيان اينكه دوره كمون اين بيماري 2 تا 21 روز است، اظهار داشت: اين ويروس با ورود به بدن انسان، عروق را تخريب مي كند.
دكتر بابامحمودي، ادامه داد:  4 هزار و 912 نفر در دنيا به دليل ابتلا به ابولا جان خود را از دست دادند.
وي خاطرنشان كرد: هر 4 هفته تعداد مبتلايان به بيماري ابولا 2 برابر مي شود.

 

قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal