حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/09/15 تعداد بازدید : 141
دكتر جان بابايي در سخنراني نمازجمعه
سن اميد به زندگي در كشور ما به 73 سالگي رسيده است.

 شاخص هاي سلامت در كشور ارتقا يافته است

دكتر قاسم جان‌بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در سخنراني قبل از خطبه نماز جمعه ديروز ساري، با بيان اينكه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي كارهاي مهمي در حوزه سلامت صورت گرفته است، گفت: سن اميد به زندگي در كشور ما به 73 سالگي رسيده است.

دكترجان‌بابايي با اشاره به ارتقا شاخص‌هاي سلامت در كشور و اقدامات دولت در سال اخير با هدف كاهش هزينه درمان توسط مردم، گفت: پرداخت مردم در بيمارستان‌هاي دولتي به كمترين ميزان و به حدود پنج درصد رسيده است و مابقي هزينه‌ها بر عهده دولت است.

وي با اشاره به اينكه مسائل رفاهي بيماران در بيمارستان‌ها رو به بهبود است، يادآور شد: داروخانه‌هاي بيمارستان‌هاي دولتي مكلف هستند تمام داروها را تهيه كنند و بيمارستان مكلف است شرايط اعزام بيمار و انجام آزمايشات در خارج از بيمارستان را پرداخت كند.

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بيان اينكه پرهزينه‌ترين درمانها مربوط به بيماران سرطاني است، گفت: اين افتخار را داريم كه فقط بخش دولتي در بحث درمان سرطان‌ها فعال است و تمام داروهاي شيمي‌درماني با تعرفه دولتي تهيه مي شود.

وي بيشترين موارد سرطان را در استان سرطان معده، روده بزرگ و مري عنوان كرد و افزود: بيشتر اين سرطان‌ها قابل پيشگيري است و سيگار نيز 90 درصد علت سرطان ريه را تشكيل مي‌دهد و شرايط برخي ديگر از سرطان‌ها را هم فراهم كند.

وي به ميانگين بالاي مصرف نمك در مازندران و آمار بالاي مبتلايان به فشارخون  در استان اشاره كرد و يادآور شد: استان مازندران استاني كشاورزي است كه مردم آن به پركاري مشهور هستند،اما رتبه بيشترين چاقي را در كشور كسب كرده ايم و بايد براي حل آن سبك زندگي و شيوه رفتار ها را تغيير دهيم.

 در نماز جمعه ديروز آيت اله طبرسي امام جمعه شهرستان ساري نيز با تشكر از وزير بهداشت و رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت: وزارت بهداشت اقدامات بهداشتي و درماني گسترده خوبي را شروع كرده و اميدواريم پرداخت هزينه درمان از سوي مردم به صفر برسد.

 دكتر جان بابايي در سخنراني نمازجمعه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal