حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/13 تعداد بازدید : 165
در نشست با خيرين سلامت استان
از كمكهاي و مشاركتهاي خيرين در حوزه سلامت استان استقبال مي كنيم

 دكتر قاسم جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در نشست با خيرين سلامت استان در شب چهارشنبه درسالن قلم دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تشكر از خيرين جهت قبول اين دعوت ، سياست اصلي دولت را توسعه برنامه هاي سلامت محور عنوان كرد و اظهار داشت : با توجه به محدوديت بودجه و اعتبار براي توسعه و تكميل پروژه هاي بهداشت و درمان ،نيازمند همكاري خيرين و نيكوكاران براي ارتقا سلامت استان هستيم .

رييس دانشگاه در گزارشي از روند مشاركتهاي مردمي در حوزه سلامت استان ، به راه اندازي و توسعه كلنيك تخصصي و فوق تخصصي باغبان ، راديوتراپي بيمارستان امام خميني ره ساري و كلنيك درماني مصطفويان با كمكهاي خانواده باغبان ، دكتر شفيعي و خانواده مصطفويان اشاره و از اقدام ارزشمند اين خيرين بزرگوار تشكر و قدرداني كرد .

رييس دانشگاه از راه اندازي و بهره برداري كلنيك دندانپزشكي با 50 دستگاه يونيت و با حضور اعضا هيات علمي و تعرفه دولتي و  اورژانس قلب بيمارستان فاطمه زهرا (س) ساري با 75 تخت و بخشهاي , post ccu  ccu , به عنوان پروژه اي مردمي تا پايان سال اشاره كرد و اظهار داشت : از الويتهاي دانشگاه احداث مركز سرطان و مغز استخوان بيمارستان امام خميني ره ساري  و مركز طبي كودكان سرطاني ( ماهك ) و تبديل بيمارستان مهر ساري به كلنيك ويژه درماني  و توسعه داروخانه 13 آبان ساري به صورت مركز بهداشتي درماني و سلامتكده  طب سنتي است كه  نيازمند كمك و حمايتهاي مردم و خيرين است .

دكتر جان بابايي  از مركز تخصصي دياليز به عنوان يكي ديگر از نيازهاي حوزه سلامت نام برد وگفت : در نظر است بنايي به متراژ 1500 متر مربع را با 40 دستگاه دياليز فراهم كرده تا ضمن انجام دياليز، برنامه هاي آموزش تغذيه به بيماران هم انجام شود .

 رييس دانشگاه همچنين از مشكل رفت و آمد دانشجويان مستقر در خوابگاههاي داخل شهر به مجتمع آموزشي پيامبر اعظم (ص) ياد كرد و خاطر نشان كرد : اين دانشگاه داراي 5 خوابگاه دانشجويي در سطح شهر است كه به منظور انتقال تمام دانشجويان به مجتمع پيامبر اعظم (ص) ، حاضريم تا اين ساختمانها را در اختيار انبوه سازان به منظور سرمايه گذاري يا فروش قرار دهيم .

 همچنين دكتر فرهنگ بابا محمودي قائم مقام رئيس دانشگاه در امور مشاركتهاي اجتماعي در خيريه حوزه سلامت استان تاكيد كرد :مسئولان دانشگاه  ، نشستهاي مكرر با خيرين سلامت به منظور برقراري تعاملات بيشتر و بهره مندي از كمكهاي معنوي ، مشاوره و مشاركت هاي مردمي را به صورت دوره اي تشكيل دهند .

در ادامه هريك از معاونين بهداشتي ، درماني و دانشجويي و فرهنگي نيازهاي حوزه فعاليت خود را بر شمردند . همچنين دكتر گوهردهي مدير عامل مجمع خيرين سلامت استان مازندران در گزارشي از جذب 42 ميلياردي كمكهاي مردمي در حوزه سلامت استان از سال 89 تا پايان 92 سخن گفت و افزود : مجمع خيرين سلامت مازندران در جلب مشاركتهاي مردمي درحوزه اورژانسهاي پيش بيمارستاني رتبه اول را در كشور كسب كرده است.

در اين جلسه ، خيرين حوزه سلامت استان از جمله خانواده مرحوم باغبان ، مصطفويان ، شكوهي ، آقايان وفاييان ، عاشقان و جليلي  ، مهندس شهرياري و فاضل نيا حضور داشته و پيشنهادات خود را بيان كردند.

در نشست با خيرين سلامت استان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal