حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/14 تعداد بازدید : 88
در نشست با خيرين سلامت استان
از كمكهاي و مشاركتهاي خيرين در حوزه سلامت استان استقبال مي كنيم

 دكتر قاسم جان بابايي رييس  دانشگاه علوم پزشكي مازندران  در نشست با خيرين سلامت استان در شب چهارشنبه درسالن قلم دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تشكر از خيرين جهت قبول اين دعوت  ، سياست اصلي دولت را توسعه برنامه هاي سلامت محور عنوان كرد و اظهار داشت : با توجه به اينكه بودجه سال آينده كشور بر روي قيمت 70 دلار نفت بسته شده ولي در حال حاضر قيمت نفت زير 60 دلار است بنابراين با محدوديت بودجه و اعتبار براي توسعه و تكميل پروژه هاي  بهداشت و درمان مواجه بوده و نيازمند همكاري خبرين و نيكوكاران براي ارتقا سلامت استان هستيم .

رييس دانشگاه در گزارشي از روند مشاركتهاي مردمي در حوزه سلامت استان ، به راه اندازي و توسعه كلنيك تخصصي و فوق تخصصي باغبان  با كمكهاي خانواده باغبان اشاره كرد و افزود:  اين كلنيك  مختص ساري و استان نبوده بلكه از استانهاي مجاور نيز مراجعه داشته  و روزانه پاسخگوي 2500 بيمار است.

دكتر جان بابايي از مركز پيوند كليه و مغز استخوان  بيمارستان امام خميني ره ساري به عنوان پروژه اي  كه با كمكهاي خانم اتحاد همسر مرحوم باغبان  پا گرفت ياد كرد و گفت : اين پروژه به خاطر محدوديت بودجه متوقف  شده بود و انشاء اله با تخصيص بودجه اي كه از وزارت بهداشت گرفتيم  با شروع كار، در پاييز سال آينده به بهره برداري مي رسد.

 وي با اشاره به  احداث و راه اندازي راديوتراپي بيمارستان امام خميني ره ساري با كمكهاي دكتر شفيعي  ، اظهار داشت :با توجه به محدوديت فضاي اورژانس بيمارستان فاطمه زهرا (س) ساري ، با همكاري مهندس دامادي نماينده مردم ساري در مجلس ، اورژانس قلب اين بيمارستان با 75 تخت و بخشهاي ccu  , post ccu انشاء اله تا پايان سال راه اندازي مي شود .

رييس دانشگاه به راه اندازي كلنيك دندانپزشكي با 50 دستگاه يونيت  با حضور اعضا هيات علمي و با تعرفه دولتي تا پايان سال اشاره كرد و اظهار داشت :  توسعه داروخانه 13 ابان ساري نيز در دست اجرا بوده و با كمكهاي دكتر فرخ فر در نظر است تا اين داروخانه را به  صورت مركز بهداشتي درماني و سلامتكده طب سنتي  توسعه دهيم.

دكتر جان بابايي در ادامه سخنانش از تجميع بخشهاي داليز خبر داد و گفت : در نظر است بنايي به متراژ 1500 متر مربع را با 40 دستگاه دياليز  فراهم كرده تا ضمن انجام دياليز، برنامه هاي آموزش تغذيه به بيماران هم  انجام شود و در اين زمينه نياز به كمك خيرين گرامي داريم .

وي همچنين از تبديل بيمارستان مهر ساري به كلنيك ويژه  درماني خبر داد و افزود : دانشگاه در اجراي اين پروژه نيزاز مشاركت خيرين در تعميرو بازسازي مركز با استقرار بناي يادبود براي خيرين استقبال مي كند .

 رييس دانشگاه همچنين از مشكل رفت و آمد دانشجويان مستقر در خوابگاههاي داخل شهر به مجتمع آموزشي پيامبر اعظم (ص)  ياد كرد و خاطر نشان كرد : اين دانشگاه داراي 5 خوابگاه دانشجويي در سطح شهر است  كه به منظور انتقال تمام دانشجويان به مجتمع پيامبر اعظم (ص)  ، حاضريم تا اين ساختمانها را در اختيار انبوه سازان  به منظور سرمايه گذاري يا فروش  قرار دهيم .

 در ادامه هريك از معاونين بهداشتي ، درماني و دانشجويي و فرهنگي نيازهاي  حوزه فعاليت خود را بر شمردند . همچنين دكتر گوهردهي مدير عامل مجمع خيرين سلامت استان مازندران در گزارشي از جذب 42 ميلياردي كمكهاي مردمي در حوزه سلامت استان از سال 89 تا پايان 92  سخن گفت و افزود : مجمع خيرين سلامت  براي كمك به دانشگاه علوم پزشكي مازندران به حوزه هاي مختلفي وارد شده از جمله تامين بخشي از هزينه هاي راه اندازي دانشكده دندانپزشكي و مركز زنان آسيب پذير را بر عهده گرفت .

وي  با اشاره به اينكه نگاه مجمع خيرين سلامت كشور به سمت پيشگيري است اظهار داشت :  مجمع خيرين سلامت مازندران در جلب مشاركتهاي مردمي درحوزه اورژانسهاي پيش بيمارستاني رتبه اول را در كشور كسب كرده است.

 در انتهاي جلسه  مقرر شد نشستهاي مكرر مسئولان دانشگاه با خيرين سلامت استان به منظور برقراري تعاملات بيشتر و بهره مندي از كمكهاي معنوي ، مشاوره و مشاركت هاي مردمي  انجام پذيرد.

 در اين جلسه ، خيرين حوزه سلامت استان از جمله خانواده مرحوم باغبان ، مصطفويان ، شكوهي ،  آقايان وفاييان ، عاشقان و جليلي  ، مهندس شهرياري ، فاضل نيا حضور داشته و پيشنهادات خود را بيان كردند.

 

 در نشست با خيرين سلامت استان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal