حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/16 تعداد بازدید : 166
در نشست با بيمارستانهاي خصوصي
جلسه بررسي راهكارهاي همكاري بيمارستانهاي خصوصي و دانشگاه علوم پزشكي مازندران با حضور استاندار ، رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، مسئولين بيمارستانها و درمانگاههاي خصوصي و روساي بيمه ها برگزار شد .

جلسه بررسي راهكارهاي همكاري بيمارستانهاي خصوصي و دانشگاه علوم پزشكي مازندران  با حضور استاندار ، رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، مسئولين بيمارستانها و درمانگاههاي خصوصي و روساي بيمه ها برگزار شد .

ربيع فلاح استاندار مازندران در اين نشست با توجه به اجراي طرح انقلابي تحول سلامت در كشور گفت : حق طبيعي مردم است كه از خدمات درماني دولت بهره مند شوند و اين طرح با همكاري بخشهاي خصوصي  تبديل به يكي از بهترين طرح هاي كشور شده كه در طول تاريخ بي نظير است .

وي با توجه به بازديدهاي مكرر شبانه روزي از بيمارستانهاي استان در قبل و بعد از اجراي طرح تحول سلامت افزود : رضايتمندي مردم فوق العاده افزايش يافته و اين در بازديد از بيمارستانها كاملا مشهود است .

استاندار مازندران با تاكيد بر نقش نظارتي دولت تاكيد كرد: بخشهاي خصوصي درمان نيز  به صورت تعاملي و همسو با دولت به ارايه خدمات مشغول هستند.

دكتر جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران نيز در اين جلسه با اعلام اين مطلب كه با شروع  طرح تحول سلامت پرداخت مردم در بيمارستانهاي دولتي از 30 درصد به 3 تا 6 درصد رسيده است افزود : كمك به بيماران صعب العلاج و حضور متخصص در بيمارستانهاي دولتي از بسته هاي ديگر طرح تحول سلامت بوده كه باعث افزايش چشمگير رضايتمندي مردم شده است .

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به پروژه ساخت 150 خانه بهداشت روستايي در سال جاري اظهار داشت : اين خانه هاي بهداشت تا دهه فجر امسال به بهره برداري مي رسد .

وي افزود : بهبود شرايط فيزيكي خانه هاي بهداشت ، ارايه رايگان داروهاي مكمل و افزايش داروهاي مراكز بهداشتي روستايي از 120 به 426 قلم از اقدامات ديگر دولت تدبير و اميد در روستا ها مي باشد .

دكتر جان بابايي با اشاره به اينكه دانشگاه محل توليد علم است افزود : دانشگاه علوم پزشكي محل توليد علم است و افراد فرهيخته را تحويل جامعه مي دهد و در بخشهاي بهداشت و درمان بايد نقش نظارتي داشته باشد .

وي هدف از اين نشست را همكاري بين دانشگاه علوم پزشكي و بيمارستانهاي خصوصي عنوان كرد و افزود : بيمارستانهاي خصوصي در صورت تمايل مي توانند درمان بيماران ارجاعي را به عهده بگيرند و با حمايت بيمه ها و دولت هزينه آنها پرداخت شده و از بيمار پولي دريافت نمي شود .

در ادامه اين نشست مديران بيمارستانهاي خصوصي در خصوص موضوع فوق به بحث و تبادل نظر پرداختند .در پايان اين جلسه مقرر شد پروتكلي از سوي دانشگاه علوم پزشكي مازندران  براي بيمارستانهاي خصوصي ارسال و بعد از بررسي توسط بيمارستانها ، تصميم گيري نهايي شود.

 در نشست با بيمارستانهاي خصوصي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal