حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/17 تعداد بازدید : 134
به منظور بررسي وضعيت مرگ و مير كودكان يك تا 59 ماهه
مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به برگزاري كميته مرگ و مير كودكان1تا59 ماهه باحضور مديران ،كارشناسان و معاون بهداشتي ، هدف از تشكيل اين جلسه را بررسي وضعيت مرگ و مير كودكان يك تا59 ماهه

مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به برگزاري كميته مرگ و مير كودكان1تا59 ماهه باحضور مديران ،كارشناسان و معاون بهداشتي ، هدف از تشكيل اين جلسه را بررسي وضعيت مرگ و مير كودكان يك تا59 ماهه و طراحي مداخلات لازم جهت كاهش مرگ و ميراعلام كرد .

 به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي مازندران ،دكتر سليماني راد مرگ و مير نوزادان زير يك ماه استان را در سال 92 به ميزان 5.9 در هزار تولد زنده اعلام كرد و افزود : مازندران  مطابق گزارش سازمان جهاني بهداشت در سال 2012 ،در مقايسه با ميانيگن 11 كشوري و ميانگين 21 جهاني مرگ و مير نوزادان زير يكماه  ، از وضعيت مطلوبي برخوردار است.

وي با اشاره به اينكه در سراسر دنيا ، مرگ و مير نوزاد، مسئول 40 درصد از موارد فوت كودكان كمتر از 5 سال و 60 درصد موارد فوت مربوط به كودكان زير يك سال است افزوود: در مازندران مرگ و مير نوزادان مسئول 58.9 درصد مرگ زير 5 سال و 70.7درصد مرگ زير يك سال مي باشد .

مدير گروه سلامت خانواده كم وزني و نارسي را اصلي ترين علت مرگ نوزاد عنوان كرد و گفت : ارتباط مستقيم بين تولد نوزاد نارس و شرايط اجتماعي و اقتصادي پايين وجود دارد .

دكتر سليماني راد سه علت اول مرگ و مير كودكان زير 5 سال را نارسي با 32.7 درصد ، ناهنجاري هاي مادرزادي و كروموزمي با 30.5 درصد و حوادث ، سوختگي و مسموميتها با 9.2 درصد بيان كرد .

وي ميزان مرگ و مير كودكان يك تا59 ماهه در شهر هاي تابعه دانشگاه علوم پزشكي مازندران را 4.1 در هزار تولد زنده اعلام و مهمترين علل آن را ناهنجاري هاي مادرزادي و كروموزمي با 34.9 درصد و حوادث و سوانح  با22.4 درصد  عنوان كرد و افزود : در بين حوادث و سوانح ، حوادث ترافيكي با 38.2 درصد و در بين ناهنجاري ها ، ناهنجاري قلبي عروقي با 39.6 درصد رتبه اول را داشته است .

به منظور بررسي وضعيت مرگ و مير كودكان يك تا 59 ماهه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal