حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/22 تعداد بازدید : 152
مدير گروه سلامت خانواده استان
اجراي بررسي شاخص عدالت در سلامت از شنبه سيزدهم دي ماه در استان مازندران آغاز شد.

اجراي بررسي شاخص عدالت در سلامت از شنبه سيزدهم دي ماه در استان مازندران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران دكتر سليماني راد مدير گروه سلامت خانواده استان هدف از اجراي اين برنامه را ، تعيين ميزان كم وزني در كودكان زير 5 سال و تغذيه انحصاري با شير مادر در 6 ماه اول زندگي عنوان كرد.

وي تحقق عدالت در سلامت را يكي از اهداف غايي نظام سلامت عنوان كرد و گفت:  تلاش در جهت دستيابي به اين هدف از الويتهاي همه بخش هاي توسعه از جمله بخش سلامت محسوب مي شود.

مدير گروه سلامت خانواده استان با اشاره به وجود ارزش هاي والاي اسلامي و پيشرو بودن كشور در گسترش عدالت، برابري، رفاه همگاني و تاثير آن بر ارتقاي سطح زندگي و رفاه نسبي مردم اظهار داشت : براساس سند چشم انداز 20ساله و برنامه هاي پنج ساله توسعه اقتصادي،اجتماعي و فرهنگي و با تكيه بر ظرفيت موجود و تجارب موفق كشورمان در مبارزه با بي عدالتي ، ايجاد نظام پايش عدالت در سلامت از ضروري ترين وظايف است .

دكتر سليماني راد با اشاره به اينكه از طريق اجراي اين برنامه، امكان ترسيم وضعيت و تفاوت نظام هاي سلامت و تعيين عوامل مسبب آن در طول زمان به وجود خواهد آمد افزود: در همين راستابا استفاده از نتايج حاصل  مي توان مداخلات موثر و مناسبي را طراحي و اجرا نمود.

وي گفت: در قالب اجراي اين طرح در جمعيت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشكي مازندران حداقل تعداد يكهزار و 160 نمونه از كودكان 6 ماهه براي تعيين درصد تغذيه انحصاري و دو هزار و 100 نمونه از كودكان زير 5 سال براي تعيين شاخص كم وزني در تمام شهرستانهاي استان بمدت 1تا 3 هفته بر اساس جمعيت آنها و تعداد مراجعين گرفته خواهد شد.

مدير گروه سلامت خانواده با ذكر اين نكته كه در سال گذشته اين برنامه در استان مازندران بمدت يك هفته اجرا شده افزود : نتايج اين طرح در سال گذشته  ميزان كم وزني در كودكان زير 5 سال را 0.9 درصد و ميزان تغذيه انحصاري با شير مادر را  69 درصد نشان داد.

مدير گروه سلامت خانواده استان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal