حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/10/30 تعداد بازدید : 138
به علت مصرف پنهان و آشكار مواد مخدر
با وجود مصرف كنندگان مواد مخدر به صورت پنهان و آشكار در استانهاي مختلف كشور، امكان ارزيابي قطعي در اين زمينه وجود ندارد و نميتوان نظر قطعي داد كه استان مازندران ازاين نظر در چه رده اي است .

معاون فني مركز بهداشت استان با اشاره به اينكه  اطلاع رساني و ارتقا آگاهي خانواده ها از نتايج سوء مصرف مواد مخدر، يكي از مناسب ترين راهكارهاي پيشگيري از اعتياد در جامعه است اظهار داشت : با توجه به اخبار منتشره  طي روزهاي اخير مبني بر رتبه مازندران در زمينه مصرف مواد مخدر بايد گفت با وجود مصرف كنندگان مواد مخدر به صورت پنهان و آشكار در استانهاي مختلف  كشور،  امكان ارزيابي  قطعي در اين زمينه وجود ندارد و نميتوان نظر قطعي  داد كه استان مازندران ازاين نظر در چه رده اي است .

دكتر نادر آهنگر با تاكيد بر اينكه خانواده ها نقش مهمي در پيشگيري و كنترل اعتياد در جامعه ايفا مي كنندگفت: والدين با فراگيري آموزشهاي لازم و مهارتهاي فرزند پروري مي توانند تاثيربسزايي در پيشگيري از اعتياد داشته باشند .

وي ادامه داد : مساله اعتياد ،خانواده ها  را به خود درگير كرده و به بزرگ ترين دغدغه مردم در جامعه تبديل شده است پس براي مبارزه با اين مساله در كنار تلاش هاي نيروهاي نظامي و انتظامي بايد با آموزش به تناسب سطح مخاطبان، آگاهي وميزان اطلاعات مردم را افزايش داد.

معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران از والدين خواست تا انظباط قاطعانه را سرلوحه برخوردهاي  خود با فرزندان قرار دهند و گفت: با اعمال اين شيوه ،تربيت مناسبي در نسل آينده به وجود آيد. 

دكتر آهنگر كنترل  ناهنجاريهاي اجتماعي در جامعه را بازتابي از همين تربيت هاي نادرست دانست و ادامه داد : مهارتهاي فرزند پروري در جامعه ما نياز به اصلاح وتغيير دارد.

وي از فرزند پروري بعنوان پايه و اساس شكل گيري جامعه درست نام برد و افزود : نياز است شخصيت افراد در خانواده و مدرسه به درستي شكل بگيرد تا در آينده مشكلات و ناهنجاريها گريبانگير جامعه نشود .
دكترآهنگر ادامه داد : آموزش هاي مهارت فرزندپروري ، آموزش اعتياد در مدارس ، جامعه و گروههاي پرخطر در دستور كار معاونت بهداشتي مازندران قرار دارد .

به علت مصرف پنهان و آشكار مواد مخدر
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal