حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1393/12/06 تعداد بازدید : 444
در مراسم روز پرستار
در مراسم جشن گراميداشت روز پرستار ، از 150 نفر از پرستاران نمونه تجليل شد.

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در جشن روز پرستار كه در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد با اشاره به پتانسيل بالاي پرستاران در بيمارستانها گفت : پرستاران از نيروهاي تخصصي دانشگاه هستند و از خصوصيات بسيار مهم اين قشر خدوم ، حضور دايم آنان در بيمارستانها است .

رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران افزود : بايد از پرستاران در حوزه هاي مديريتي استفاده شود و تجربه نشان در مواردي كه مسئوليت آنان با رشته پرستاري قرابت كامل نداشته است نيز موفق عمل كرده اند .

وي با اشاره به اينكه پرستاران با مشكلات بيمارستان آشنا هستند و مي توانند تاثير بسيار خوبي بر سيستم مديريتي بيمارستانها بگذارند گفت: از توانمندي هاي پرستاران حد اكثر استفاده را مي كنيم تا بتوانيم بهتر سيستم را اداره كنيم .

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه استفاده از خدمات پرستاري در خارج از بيمارستان ،سازمان يافته نيست تاكيد كرد بخش خصوصي مي تواند در اين زمينه فعال تر عمل كرده و خدمات پرستاري در منزل را به بيماران در بخش هاي بازتواني بيماري هاي مزمن ارايه كنند .

در ادامه اين مراسم دكتر فرهنگ بابامحمودي قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در امور خيرين گفت : پرستاران جايگاه ويژه اي در مراقبت از بيمار و افزايش رضايتمندي دارند .

 دكتر بابامحمودي با اشاره به اجراي طرح تحول سلامت در كشور افزود : اجراي طرح تحول سلامت مزاياي بسيار خوبي از جمله نجات بيماران از سرگرداني در بيمارستان دارد .

وي افزود: قبل از اجراي اين طرح، بيماران براي خريد يا ارايه خدمتي كه در آن مركز ارايه نمي شود بايد مشكلات و زحمات بسياري را متحمل مي شدند ولي بعد از اجراي اين طرح بيماران هم از نظر مالي و هم از نظر سرگرداني نجات پيدا كردند .

در ادامه اين مراسم دكتر عليرضا مردانشاهي معاون درمان دانشگاه، با اشاره به اينكه به ازاي هر تخت 1،4 پرستار در مازندران حضور دارند افزود : اين در حالي است كه متوسط هر تخت نسبت به پرستار يك است .

وي با اشاره به اينكه بيشترين اعتبار در حوزه سلامت به بخش درمان تعلق گرفت افزود : بيش از 4 هزار ميليارد تومان از درآمدهاي حاصل از حاملهاي انرژي در كشور به حوزه سلامت تعلق گرفت .

در پايان اين مراسم از 150 نفر از پرستاران نمونه تجليل به عمل آمد.

 در مراسم  روز پرستار
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal