حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1393/12/09 تعداد بازدید : 252
با حضور رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران
بخش سي‌تي‌اسكن و مركز ام‌اس مركز آموزشي درماني بوعلي سينا ساري با حضور رييس دانشگاه و مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان افتتاح شد.

بخش سي‌تي‌اسكن و مركز ام‌اس مركز آموزشي درماني بوعلي سينا  ساري با حضور رييس دانشگاه و مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان افتتاح شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين مراسم گفت: بيمارستان بوعلي سيناساري، از دهها سال پيش مركز تروماي استان بوده و اكثرجراحان استان در گذشته دراين مركز فعاليت مي كردند و حتي جراحان فعلي بيمارستان امام خميني (ره) ساري، زماني در اين بيمارستان طبابت مي كردند.

دكتر جان‌بابايي تصريح كرد : بيمارستان بوعلي سيناي ساري داراي بخشهاي مختلفي از جمله بخش مغز و اعصاب است كه امروزه با توجه به توسعه اين بخش و بخشهاي ديگر،نياز به سي تي اسكن بسيار ضروري بود .

رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران هزينه ساخت و تجهيز اين مركز را حدود  2 ميليارد تومان عنوان كرد و افزود : من بعد بيماران اين مركز براي انجام سي تي اسكن به خارج از مركز ارجاع داده نمي شوند و با تعرفه‌هاي دولتي در اين مركز به آنان خدمات ارايه مي شود .

دكتر جان بابايي  همچنين درباره پروژه‌ افتتاحي ديگر اين بيماستان گفت: با توجه به وجود حدود 4 هزار بيمار ام‌اس در مازندران، نياز به يك مركز ام‌اس در بيمارستان بوعلي بسيار ضروري بود  كه با هزينه 200 ميليون تومان به بهره‌برداري رسيد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار داشت : متمركز نبودن مركز درمان اين بيماران ،گران بودن دارو و در برخي موارد در دسترس نبودن داروهاي ام‌اس، موجب شد ،مركز ام‌اس بيمارستان بوعلي سينا  ساري با يك تيم علمي و با تجربه راه اندازي شود تا انشاءاله مشكلات مراجعه‌كنندگان رفع شود.

دكتر محمود عابديني رئيس مركز ام‌اس مازندران نيز در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه اين مركز به صورت روزانه و در ساعات اداري بين 8 تا 10 بيمار را در هر روز ويزيت مي‌كند، اظهار كرد: مازندران يكي از بيشترين بيماران ام‌اس كشور را دارد كه بيشتر آنها خانم‌ها هستند و نسبت مراجعه آنها نسبت به مردان، چهار به سه است.

وي علائم ام‌اس را اختلالات حسي، بينايي و ضعف جسمي عنوان كرد .

با حضور رييس  دانشگاه علوم پزشكي مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal