حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/01/09 تعداد بازدید : 183
اطلاعيه فراخوان پيشنهادات برتر رسانه اي
روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران طي اطلاعيه اي خواستار همكاري و بهره گيري از ظرفيتها و تجارب رسانه هاي گروهي به منظور ارتقا سلامت استان شد .

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران طي اطلاعيه اي خواستار همكاري و بهره گيري از ظرفيتها و تجارب رسانه هاي گروهي به منظور ارتقا سلامت استان شد .

 در اين فراخوان آمده است :

امروزه، سواد سلامت كه همان توانايي مردم در فهم و درك شيوه زندگي سالم، پيشگيري از ابتلا به بيماري ها و همچنين كسب دانش بهداشت فردي و عمومي است به عنوان شاخصي مهم براي شناسايي وضعيت كلي سلامت در جوامع انساني مورد توجه و ارزيابي صاحبنظران قرار گرفته است و ارتقاي آن مي تواند ضمن اينكه كيفيت مراقبت‌ها و سطح تبعيت افراد از دستورات تيم سلامت را افزايش دهد، رفتارهاي افراد براي جست‌و‌جوي خدمت را بهبود بخشد و در نهايت با كاهش بار مراجعات، موجب منطقي‌تر شدن استفاده از منابع و خدمات موجود در نظام سلامت شود.

همچنين در ادامه اشاره شده است :بر اساس ماده 11 سياست هاي كلي سلامت ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري نيز، افزايش آگاهي، مسؤوليت پذيري، توانمندي و مشاركت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمين، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفيت نهادها و سازمان‌هاي فرهنگي، آموزشي و رسانه‌اي كشور در دستور كار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي قرار گرفته و سعي شده با بهره گيري از ظرفيت رسانه ها و فناوري هاي نوين ارتباطي و سامانه هاي آموزش سلامت همگاني، گامي موثر در ترويج شيوه زندگي سالم، ‌انتقال اطلاعات كامل و كاربردي درباره مباحث مهم و اولويت هاي پيشگيرانه نظام سلامت برداشته شود.

در همين راستا دانشگاه علوم پزشكي مازندران درنظر دارد از انديشه غني اصحاب فرهيخته رسانه هاي جمعي، به منظور ارائه راهكارها و پيشنهاداتي در جهت افزايش سطح سواد سلامت جامعه بهره گيرد. لذا خواهشمند است هرگونه نظر، ايده، طرح ،راهكار و پيشنهاد خود در اين خصوص را حداكثر تا تاريخ 22 فروردين 1394 به روابط عمومي دانشگاه ارسال نماييد. همچنين از ارائه كنندگان پيشنهادات برتر به طرز شايسته اي تقدير خواهد شد.

 

اطلاعيه فراخوان پيشنهادات برتر رسانه اي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal