حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۳۱ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1394/02/09 تعداد بازدید : 211
گردهمايي مربيان بهداشت و سلامت استان مازندران
دكتر بابامحمودي قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گردهمايي مربيان بهداشت و سلامت استان مازندران گفت : مربيان و معلمان فرهنگ ساز و تربيت كننده جامعه هستند.
دكتر بابامحمودي قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گردهمايي مربيان بهداشت و سلامت استان مازندران  گفت : مربيان و معلمان فرهنگ ساز و تربيت كننده جامعه هستند.
قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران افزود : مربيان بهداشت مهمترين نقش را در ارتقاء و ترويج سلامت جامعه دارند و مي توانند با فرهنگ سازي در دانش آموزان سلامت جامعه را ارتقاء دهند .
وي سلامت را محور عروج انسان به سمت خدا دانست و گفت : هر انساني كه در معنويت بخواهد رشد كند بايد در همه ابعاد داراي سلامتي باشد .
دكتر بابامحمودي از هواي سالم ، آب بهداشتي و غذاي ايمن بعنوان سه اصل حياتي براي سالم زيستن ياد كرد و افزود : با وجود آلاينده ها و ريزگردها در هوا ، ورود فاضلاب هاي صنعتي به رودخانه ها و مصرف بي رويه كود و سموم و مواد شيميايي درمزارع، سلامت انسان ها به خطر افتاده كه با همدلي و همزباني مردم و دولت تدبير و اميد انشاء اله در راستاي شعار جهاني بهداشت در زمينه ايمني غذا از مزرعه تا سفره زمينه ساز سلامت در جامعه باشيم.
همچنين سيد علي ساداتي معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش مازندران در اين گردهمايي گفت: ارتقا سلامت و بهداشت با همكاري مربيان بهداشت و مراقبين سلامت در مدارس استان پيگيري مي شود.
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اجراي برنامه هاي ويژه هفته سلامت در راستاي شعار ايمني غذا از مزرعه تا سفره تصريح كرد: اگرفرهنگ بهداشت در جامعه نهادينه شود زندگي سالم و ايمن تري خواهيم داشت و ترويج سلامت در ميان دانش آموزان مي تواند انتقال اين فرهنگ به خانواده ها را به دنبال داشته باشد.
 وي بر لزوم بررسي جدي و همه جانبه مواد غذايي بوفه هاي مدارس مازندران تاكيد و اضافه كرد: كودكان و نوجوانان آينده‌سازان كشور هستند و توجه به سلامت جسمي، رواني، اجتماعي و معنوي آن‌ها تضمين‌كننده حال و آينده جامعه است.
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت : اگر دانش‌آموزان به طور صحيح آموزش بهداشتي را در مدرسه فرا بگيرند مي‌توانند ساير اعضاي خانواده را آموزش داده و باعث ارتقاي فرهنگ سلامت جامعه شوند.
وي با اشاره به كمبود مربيان بهداشت در سطح استان افزود : يكي از سياست هاي اصلي دولت تقويت حوزه سلامت است تا با تقويت كادر كارشناسان سلامت در آموزش و پرورش،فرهنگ بهداشت و سلامت در بين دانش آموزان ترويج شود.
گردهمايي مربيان بهداشت و سلامت استان مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal