حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/02/16 تعداد بازدید : 146
در مجتمع صندوق رفاه دانشجويان در ساري
وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پيامي به اين نشست از كانون هاي فرهنگي به عنوان پايگاه ظهور و بروز خلاقيت دانشجويان نام برد و بر ضرورت بهره گيري از اين ظرفيت تاكيد كرد

نخستين نشست هم انديشي دبيران و فعالان كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور با عنوان فصل نو، فصل همدلي روز سه شنبه در ساري آغاز شد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پيامي به اين نشست از كانون هاي فرهنگي به عنوان پايگاه ظهور و بروز خلاقيت دانشجويان نام برد و بر ضرورت بهره گيري از اين ظرفيت تاكيد كرد.

دكترسيدحسن قاضي زاده هاشمي با تاكيد بر اين كه دانشگاه ها بايد براي فعاليت در سه عرصه علمي، فرهنگي و اجتماعي برنامه داشته باشند، تاكيد كرد: برنامه هاي دانشگاه ها در اين سه عرصه كه زمينه ساز تربيت و پرورش نيروهاي متخصص و توليد دانش مي شود، در اعتلا و غنا بخشي به كشور قابليت هاي خوبي دارد.

وي بر نقش فرهنگي دانشگاه ها تاكيد كرد و نوشت: روحيه آزادانديشي، انتقاد پذيري و احساس مسووليت دانشگاهيان به عنوان بخشي از اثرات و كاركردهاي اين بخش به شمار مي رود. وزير بهداشت تاكيد بر هويت خودباوري ملي، ارتقاي سطح همكاري جمعي و فرهنگ مشاركت را اهداف فعاليت كانون هاي فرهنگي برشمرد و از برگزاري نخستين نشست هم انديشي كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور به عنوان فرصتي مغتنم ياد كرد.

قاضي زاده هاشمي از متوليان كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور خواست تا با تعامل و همفكري ،نقاط قوت و ضعف ها را شناسايي و تهديدات را تبديل به فرصت كنند . وزير بهداشت تاكيد كرد : دبيران كانون هاي فرهنگي با لحاظ كردن اولويت ها، راهكارهاي مناسبي را براي ارتقاي كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور اعمال نمايند.

در ادامه اين نشست مدير كل فرهنگي معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي  با بيان اين مطلب كه حدود 60 درصد دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشكي دچار افسردگي هستند گفت : با استناد به نتايج يك پژوهش در اين وزارتخانه ، آمار افسردگي بين اين دسته از دانشجويان در حالي است كه اين افراد بايد مروج سلامت در جامعه باشند.

دكتر علامه ترويج فرهنگ سلامت را رويكرد اصلي كانون هاي فرهنگي در دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور عنوان كرد و افزود: با وجود داشتن فرهنگ ديني امروز در مساله نشاط و شادي در دانشگاه ها از بسياري از كشورهاي توسعه يافته جهان عقب هستيم.

مدير كل فرهنگي معاونت فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت از كانون هاي فرهنگي به عنوان فرصتي مغتنم براي آشنايي و شناخت دختران و پسران دانشجو نام برد و ادامه داد: با رعايت تمامي ارزش ها و مسايل اخلاقي مي بايست اين فضا را قدر دانست و استفاده برد.

علامه با تاكيد بر اين كه محصولات كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي بايد در خدمت ايجاد فرهنگ نشاط و اميد اين فضا باشد افزود: با رعايت چارچوب هاي شرعي و اخلاقي مي توان از فضا و بستر موجود در موسيقي استفاده برد.

علامه با تاكيد بر پرهيز از تك بعدي شدن دانشجويان گفت: در دانشگاه هاي كشورهاي توسعه يافته جهان علاوه بر پرداختن دانشجويان به مقوله هاي علمي، نسبت به ملزومات جهش علمي همچون فعاليت هاي ورزشي و فرهنگي افراد هم برنامه ريزي و دقت نظر مي شود.

وي همچنين از كانون هاي فرهنگي به عنوان ظرفيت خوب براي ايجاد فضاي پرنشاط و اميد در دانشگاه ها نام برد و گفت: نخستين نشست هم انديشي كانون هاي فرهنگي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور انگيزه ايجاد شادي و نشاط و كارگروهي و مشاركتي را در بين دانشجويان رقم خواهد زد.

 در  مجتمع صندوق رفاه دانشجويان در ساري
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal