حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/02/28 تعداد بازدید : 116
گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشكي سراسر كشور در خزر آباد ساري
دكتر محمدرضا داودآبادي فراهاني معاون فرهنگي و دانشجويي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، درمراسم اختتاميه گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشكي سراسر كشور در خزر آباد ساري با بيان اين مطلب افزود :

توسعه فرهنگي در هرجامعه اي موجب اعتلا و بالندگي مي شود و فضايي را به‌وجود مي‌آورد كه افراد در آن خرد‌ورزي، گفتگو، تشريك مساعي ، مدارا و انتقاد پذيري را تمرين كنند.

دكتر فراهاني روحيه مطالبه گري و بالندگي در ميان دانشجويان را قابل تقدير دانست و گفت: دانشجويان بايد اين روحيه مطالبه گري را در خود تقويت كنند و از حقوق خود دفاع كرده و تقاضاها و خواسته‌هاي خود را از مسئولان پيگيري نمايند.

معاون وزير بهداشت با عنوان اين مطلب كه سياست هاي ترسيم شده در وزارت بهداشت ، ايجاد تشكل هاي قوي صنفي و تربيت نيروهاي توانمند براي مهندسي كلان كشور در آينده است ، خاطر نشان كرد: ، مشاركت دادن دانشجويان از طريق فعاليت‌هاي تشكلي، علمي، صنفي و كانوني فرصت خوبي را مهيا مي كند تا مسئولين از ظرفيت و توانمندي دانشجويان در برنامه ريزي ها آگاه شوند و مشكلات و موانع پيش روي دانشجويان را بررسي و براي تعامل بيشتر بين شوراهاي صنفي دانشگاه‌ها برنامه ريزي نمايند.

دكتر فراهاني با اشاره به اين مطلب كه از شوراهاي صنفي نبايد در مسير اهداف خاص سياسي استفاده كرد، افزود: شوراهاي صنفي نبايد به صورت منفعل عمل كنند بلكه ضمن مشورت و نظارت بايد با خلاقيت مدل هاي اجرايي جهت ارتقاء وضعيت موجود به مسئولين ارائه دهند .

معاون فرهنگي و دانشجويي وزارت بهداشت با اشاره به تاكيد وزير بهداشت مبني بر واگذاري امور خوابگاه‌ها به دانشجويان، تصريح كرد: آيين نامه شوراي صنفي دانشجويان تدوين و به كليه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور ابلاغ شد و بنا داريم كليه امور خوابگاه‌ها را به دانشجويان تحويل دهيم.

وي با اشاره به اينكه در ارتباط با استانداردهاي خوابگاه‌هاي دانشجويي در نيم قرن گذشته حتي يك نيم برگ سند وجود ندارد : دستورالعمل ظوابط طراحي معماري خوابگاه هاي دانشجويي در وزارت بهداشت تدوين گرديد.

دكتر فراهاني اعتبارات دولتي را براي ايجاد خوابگاه‌ها نامناسب دانست و گفت: عليرغم اين كه اعتبارات دولتي رشد صفر درصد داشته اما از تير امسال 20 خوابگاه جديد طبق استانداردها و با طراحي معماري اسلامي در دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور ساخته خواهد شد.

معاون وزير بهداشت با عنوان اين مطلب كه معيشت و رفاه دانشجويان از اصول راهبردي اين وزارتخانه است افزود : ما به تنهايي و بدون مشاركت دانشجويان نمي توانيم سطح رفاه دانشجويان بهبود بخشيم.

گفتني است اولين گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشكي سراسر كشور به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي مازندران و به مدت 2 روز در خزر آباد ساري برگزار گرديد.

روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران

گردهمايي دبيران شوراي صنفي دانشجويان علوم پزشكي سراسر كشور در خزر آباد ساري
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal