حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/03/02 تعداد بازدید : 108
مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس دانشگاه
دكتر سليماني مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اولين كارگاه پيشگيري از سوانح و حوادث در استان ضمن بيان مطلب فوق افزود: در سطح جهان سالانه قريب 950 هزار

دكتر سليماني مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس  دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اولين كارگاه پيشگيري از سوانح و حوادث در استان ضمن بيان مطلب فوق افزود: در سطح جهان سالانه قريب 950 هزار مورد مرگ و مير افراد زير 18 سال  اتفاق مي افتد كه در اين ميان آسيب هاي غيرعمدي عامل90 درصد اين مرگ هاست .

وي با اشاره به اينكه بيشترين موارد مرگ ناشي از آسيب در بين كودكان 10 تا 19 ساله ديده مي شوداظهار داشت :همچنين حوادث ترافيكي در گروه سني 15 تا 19 سال، اولين عامل مرگ بوده و در گروه سني 10 تا 14 سال در رديف دوم قرار مي‌گيرد.

مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشكي مازندران  گفت : علاوه بر مرگ و ميركودكان به به دنبا سوانح و حوادث،ده‌ها ميليون كودك به دليل بروز برخي از آسيب ها، به مراقبت‌هاي بيمارستاني نياز پيدا مي‌كنندو اغلب اين كودكان با مجموعه اي از ناتواني‌ها و عوارض طولاني‌مدت از مرگ مي گريزند.

دكتر سليماني با عنوان اين مطلب كه در كشور ما 20.2% موارد مرگ كودكان 59-1 ماهه به دليل سوانح و حوادث غير عمدي است گفت : اين آمار در استان مازندران   22.4% مي باشد .

وي با بيان اينكه حوادث ترافيكي بيشترين آمار سوانح و حوادت غير عمدي منجر به مرگ در كودكان است  افزود : آسيب هاي كودكان اجتناب‏ناپذير نبوده و مي‏‏‏توان از وقوع آن را پيشگيري و كنترل كرد و آموزش صحيح يكي از موثرترين روش ارتقاء آگاهي ، نگرش و عملكرد والدين مي باشد .

اولين كارگاه پيشگيري از سوانح و حوادث در كودكان براي كارشناسان مسئول سلامت خانواده و كارشناسان سلامت كودكان شهرستانها در شهرستان بابلسر برگزار شد .

مدير گروه سلامت جمعيت ، خانواده و مدارس دانشگاه
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal