حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/04/07 تعداد بازدید : 64
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران :
نشست مشترك انجمن صنايع غذايي و دارويي استان مازندران با مسئولين معاونت غذا و دارو دانشگاه برگزار شد.

دكتر آزاد بخت معاون غذا و دارو دانشگاه در اين نشست با اشاره به پيگيري موارد مطرح شده در نشست نمايندگان صنايع غذايي استان با دكتر ديناروند معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو گفت : با پيگيري كه از طريق سازمان غذا و دارو به عمل آمده ، سيلوهاي سازمان غله ملزم به ارائه گواهي بهداشتي و كيفي به كارخانجات آرد به ازاي هر محموله گندم هستند.

معاون غذا و داروي دانشگاه با بيان اين كه به منظور كاهش مصرف سرانه نمك، امكان توليد دوغ بي نمك يا كم نمك با قابليت ثبت و ادعا بر روي بسته بندي فراهم خواهد شد افزود : بايد وضعيت تاريخ ماندگاري و نيز استفاده از نگهدارنده در دوغ در كوتاه ترين زمان ممكن با محوريت سازمان غذا و دارو تعيين تكليف گردد .

وي با اشاره به وضعيت صنعت گوشت استان بخصوص گوشت مرغ و خمير مرغ بيان داشت : استاندارد نظارت و كنترل استفاده از MDM در فرآورده هاي گوشتي مثل سوسيس و كالباس توسط سازمان غذا و دارو پيگري شده و به زودي به دانشگاه هاي علوم پزشكي ابلاغ مي گردد.

دكتر آزاد بخت گفت :با توجه به انعقاد تفاهم نامه همكاري بين معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران و انجمن صنايع غذايي و دارويي مازندران مقرر شد همكاري لازم براي تنظيم برنامه هاي راهبردي جهت اصلاح كيفيت زنجيره تأمين، توليد و توزيع محصولات غذايي صنعتي انجام شود .

وي بازنگري در روش هاي نظارتي و كنترلي و تبادل آخرين اطلاعات و دستاوردهاي كنترل كيفي و همچنين حمايت از صنايع غذايي با كيفيت ، اطلاع رساني و افزايش آگاهي مصرف كنندگان نسبت به كيفيت محصولات غذايي را از جمله مفاد اين تفاهم نامه عنوان كرد .

گفتني است در اين  نشست معاون غذا و دارو ،مدير و كارشناسان مديريت نظارت بر مواد غذايي و بهداشتي دانشگاه، رئيس  و اعضاي هيئت مديره انجمن صنايع غذايي و دارويي مازندران و نمايندگاني از سازمان هاي صنعت، معدن و تجارت، استاندارد، كشاورزي، دادگستري و معاونت بهداشتي دانشگاه حضور داشتند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal