حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/04/16 تعداد بازدید : 616
رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگاران :
دكتر قاسم جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از اصلاح اشكالات موجود در اجراي دستورالعمل پرداخت مبتني بر عملكرد كاركنان درماني خبرداد و گفت: برقراري عدالت در پرداخت كارانه به كاركنان زحمتكش در اولويت برنامه هاي دانشگاه است .

دكتر جان بابايي افزود : دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اجراي دستورالعمل پرداخت مبتني بر عملكرد كادر درماني وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي پيشرو مي باشد كه در مرحله نخست پرداخت به پرستاران در قالب اين دستورالعمل و در مراحل بعدي پرداخت كارانه پزشكان در قالب اين دستورالعمل اجراء خواهد شد .

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار كرد: حدود 30 سال قيمت خدمات درماني  واقعي نبود و اين سبب آسيب به بيمارستان و نامناسب بودن وضعيت هتلينگ و نارضايتي بيماران شد و البته با افزايش كيفيت و كميت برخي از خدمات بيمارستاني موجب شد تا وضعيت كلي بيمارستان ارتقا يابد و سهم‌بري كاركنان از افزايش درآمد بعد از كاهش هزينه‌ها و سهم فني به صورت عادلانه در قالب نظام پرداخت مبتني بر عملكرد توزيع شود.

دكترجان بابايي عنوان كرد: با افزايش ارزش نسبي خدمات، سهم پرداخت مردم كمتر شده، به‌طوري‌كه در گذشته همه‌روزه درخواست‌هايي براي تخفيفهزينه هاي درماني در بيمارستان داشتيم اما اكنون با افزايش كيفيت خدمات و اجراي طرح تحول سلامت، حجم اين درخواست‌ها تقريباً به صفر رسيده است.

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران به پاره اي از اعتراضات برخي پرستاران استان اشاره كرد و افزود: اعتراض اين افراد به  اختلاف رقم دريافتي ها است در حاليكه ميزان كارانه پرداختي به پرستاران نيمه دوم سال گذشته به نسبت نيمه اول پارسال بيشتر بود.

  وي با تاكيد بر اينكه در اجراي هر ايده و طرح تازه اشكالات و نواقصي وجود دارد ، ادامه داد : تا دستيابي به استانداردهاي لازم با حضور كارشناسان مرتبط در بيمارستان ها ،روند ارزيابي عملكردها و پرداخت ها كنترل و نظارت مي شود .

دكتر جان بابايي رضايتمندي پرسنل و بيماران در دريافت خدمات درماني را ازاهداف اجراي اين دستورالعمل برشمرد وگفت : سالها قبل بيمارستان هاي امام ساري ، فاطمه الزهراء ساري ،رازي قائمشهر و نكا بصورت ابتكاري مبادرت به اجراي اين دستورالعمل كردند. وي از اجراي اين دستورالعمل در بيمارستان هاي فوق به عنوان تجربه موفق نام برد وگفت :دستاوردهاي خوبي در زمينه ارتقاي خدمات درماني به بيماران و افزايش انگيزه در كادر درماني ايجاد كرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اجراي طرح پرداخت مبتني بر عملكرد در بيمارستان هاي استان ،  هدف اين طرح را  بالابردن ميزان كارانه پرسنل درماني  و  افزايش رضايتمندي مردم عنوان كرد و گفت: اجراي اين طرح گام مثبت ديگر وزارت بهداشت است كه سبب پرداخت عادلانه مي شود اما  در عين حال اين طرح هنوز با ايده آل مورد نظر ما فاصله دارد .

وي در تشريح چگونگي پرداخت كارانه به پرستاران بيمارستان ها گفت : در گذشته اهميت پرداخت كارانه براساس ساعت حضور بود و كيفيت كار اهميت كمتري داشت.

دكترجان بابايي  اظهار داشت:كشيك هاي مستمر ، فعاليت در بخش هاي ويژه و پرحادثه و با مراجعات بيشتر ، ميزان مرگ و مير ، عفونتهاي بهداشتي و كشيك هاي در گردش از جمله آيتم هاي درنظر گرفته شده براي پرداخت كارانه به پرستاران است.

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اضافه كرد: ميانگين بدهي كارانه بيمارستان‌ها قبل از انجام طرح تحول سلامت، به‌طور ميانگين، 10 تا 14 ماه ودر برخي بيمارستان‌ها نيز تا 17 ماه بدهي داشتيم كه توانستيم اين رقم را به سه ماه برسانيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در پايان با اشاره به افزايش دماي هوا و اعتراضاتي مبني بر كمبود تجهيزات سرمايشي در بيمارستان‌ها گفت: در سال‌جاري، بيش از 3 ميليارد تومان به خريد وسايل سرمايشي بيمارستان‌هاي زيرمجموعه دانشگاه علوم پزشكي مازندران اختصاص داده شده و وسايل مربوطه نيز خريداري و نصب شده‌ يا در حال نصب هستند.

دكترجان بابايي درباره سيستم خنك‌كننده بيمارستان امام خميني(ره) ساري نيز گفت: با صرف 700 ميليون تومان يك دستگاه چيلر و سيستم هواساز براي بيمارستان امام خميني ره ساري خريداري شد و هم اكنون در حال نصب است.

رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با خبرنگاران :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal