حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/05/18 تعداد بازدید : 187
وزير بهداشت و درمان در سفر به مازندران :
در اولين ساعت از ورود وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي به مازندران جهت بازديد از مراكز بهداشتي درماني و بررسي پروژه هاي وزارت بهداشت ، از بخش هاي مختلف مركز آموزشي درماني بوعلي ساري و پروژه هاي درحال اجراي آن بازديد كرد.

در اولين ساعت از ورود وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي به مازندران جهت بازديد از مراكز بهداشتي درماني و بررسي پروژه هاي وزارت بهداشت ، از بخش هاي مختلف مركز آموزشي درماني بوعلي ساري و پروژه هاي درحال اجراي آن بازديد كرد. در اين بازديد كه دكتر فلاح استاندار مازندران ، دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر زارع نژاد رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت و جمعي از معاونين ،مديران، اساتيد و پزشكان دانشگاه علوم پزشكي مازندران وزير بهداشت را همراهي كردند از بخش هاي مختلف اين مركز شامل بخش هاي اورژانس ، جراحي اعصاب، جراحي مردان، اطفال ، بخش هاي كلينيكي و پاراكلينيكي و كلينيك ويژه بيمارستان كه پس از اجراي طرح تحول نظام سلامت و برنامه هتلينگ بازسازي شده بود، ديدن و از اجراي برنامه هتلينگ در اين بيمارستان اعلام رضايت كرد.

وزير بهداشت از نزديك با پزشكان، پرستاران و پرسنل اين بيمارستان به گفتگو پرداخت و ضمن قدرداني از زحمات آنان توصيه ها و رهنمودهاي لازم را ارائه داد.

دكتر حسن قاضي زاده هاشمي از ساختمان درحال احداث اورژانس اين بيمارستان نيز بازديد كرد. وزيربهداشت در اين ديدار بر تكميل اين پروژه تا پايان امسال تاكيد نمود . وي از پروژه در حال ساخت مركز بزرگ جامع سرطان شمال كشور در جنب مركز آموزشي درماني بوعلي سينا ساري ديدن كرد و در جريان روند احداث آن قرار گرفت. گفتني است اين مركز با 5600 متر زيربنا در چهار طبقه كه شامل بخشهاي بستري ، ايزوله ، راديولوژي ، آزمايشگاه ، تالاسمي ، سردخانه و درمانگاه تخصصي است با كمك مردم و خيرين درحال احداث مي باشد.

وزير بهداشت در روز پنج شنبه صبح دومين روز از سفر خود به مازندران با حضور در شهرستان بابلسر از مركز پرتودرماني شهيد رجايي بابلسر ديدن كرد .

در اين بازديد كه نماينده مردم بابلسر در مجلس شوراي اسلامي ، دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر زارع نژاد رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت و جمعي از معاونين ،مديران، اساتيد و پزشكان دانشگاه علوم پزشكي مازندران ايشان را همراهي مي كردند از مركز پرتودرماني شهيد رجايي بابلسر بازديد كرد . مركز پرتو درماني شهيد رجايي، نخستين مركز پرتو درماني استان با سه دستگاه شتاب‌دهنده پرتودرماني است كه وزير بهداشت در اين بازديد بر لزوم بهره‌گيري از تجهيزات مدرن جهت پاسخگويي به نياز مردم منطقه تاكيد كرد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي پس از اين بازديد در شهرستان قائمشهر حضور پيدا كرد و  از ساختمان درحال احداث مركز آموزشي درماني رازي قائمشهر ديدن و خواستار تسريع در روند تكميل اين بيمارستان 220 تختخوابي شد . دكتر هاشمي احداث اين بيمارستان را از اولويت هاي دانشگاه علوم پزشكي مازندران عنوان كرد.

دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، عصر همان روز  با حضور در نشست خيران حوزه سلامت مازندران و مراسم تقدير از خبرنگاران فعال در حوزه بهداشت و درمان مازندران كه در هتل بادله ساري و به ميزباني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد حضور پيدا كرد و مورد استقبال گرم خيرين و خبرنگاران حاضر در مراسم قرار گرفت . در ابتداي اين مراسم دكتر قاسم جان بابايي طي سخناني ضمن خيرمقدم به حاضرين در اين مراسم از حضور وزير در استان قدرداني كرد . سپس دكتر سيدحسن قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي در سخناني از كمك 3 هزار ميلياردي خيران سلامت و ساخت 4 هزار مركز جامع خدمات سلامت با كمك خيران در كشور خبر داد و گفت : حوزه سلامت، بهداشت و درمان از بهترين مسيرهايي است كه انسان مي‌تواند با تقسيم مال خود ، مشكلات مردم را رفع كند. دكتر ‌ قاضي‌زاده هاشمي با بيان اينكه 300 مجموعه خيران سلامت در كشور فعال هستند افزود: بسياري از پروژه‌هاي نيمه‌تمام حوزه سلامت توسط اين خيران تكميل و بهره‌برداري شده است.

وزير بهداشت با اشاره به ثبت 600 سازمان مردم‌نهاد و وجود 100 مركز فعال در حوزه سلامت گفت : مازندران از استان‌هاي خوب در حوزه خيران سلامت است و ما از همه خيراني كه در اين امر به دولت كمك مي‌كنند، تشكر مي‌كنيم و وزارت بهداشت همواره قدردان خدمات خيران سلامت در دوره‌هاي مختلف بوده است.

دكتر هاشمي با بيان اينكه خيران، ثروت واقعي هستند و از فرصت كمك به ديگران بهره مي‌برند افزود: دانشگاه هاي علوم پزشكي مي‌توانند درباره گرفتن تسهيلات براي حوزه خيران سلامت، اقدام و برنامه‌ريزي كنند .

وي افزود : بسياري از طرح‌هاي عمراني به دليل نداشتن پول و اعتبار بر زمين مانده است و 500 هزار ميليارد تومان پول لازم است تا اين پروژه‌ها به بهره‌برداري برسد و مطمئن هستم مردم در اين مسير ياريگر ما هستند.

وزير بهداشت و درمان با اشاره به احداث بيمارستان‌هاي ساري و قائم‌شهر با اعتبارات دولتي گفت: در صورت عدم حمايت خيران بسياري از بيمارستان‌هاي دولتي در دست ساخت استان تا 15 سال ديگر هم تكميل نمي‌شود. وزير بهداشت با بيان اينكه خيران بيشتري بايد در حوزه سلامت ورود پيدا كنند و در جهت ارتقاي فرهنگ سلامتي و تندرستي كشور گام برداريم، گفت: فرهنگ جامع زمينه‌ساز افزايش مشاركت مردم و رسانه‌ها در حوزه سلامت است.

وزير بهداشت و درمان در ادامه از تعدادي از خيران حوزه سلامت مازندران و خبرنگاران خبرگزاري ها، پايگاههاي خبري، روزنامه هاي سراسري و محلي و صدا وسيماي مركز استان تجليل كرد. وزير بهداشت با بيان اينكه خيران و خبرنگاران به عنوان ياوران مناسب حوزه سلامت هستند از تلاش هاي خستگي ناپذير خبرنگاران به ويژه فعالان اين حوزه در بخش سلامت قدرداني كردو افزود :اطلاع رساني و بالا بردن آگاهي جامعه در حوزه پيشگيري از يك سو و نيز اطلاع از خدمات و اقدامات صورت گرفته از فعاليت هاي موثر خبرنگاران در رسانه ها بوده و توانسته ياري گر مسئولان اين بخش در ارتقا سلامت افراد جامعه باشد.

 دكتر هاشمي همچنين با اشاره به تعامل سازنده انجام شده با خبرنگاران، اظهار كرد: تاكنون با تعامل انجام شده با خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف ديداري، شنيداري، صدا و سيما، خبرگزاري‌ها و رسانه‌هاي مكتوب و مجازي و شبكه‌هاي اجتماعي، بهداشت و درمان با كمترين حاشيه، از سوي خبرنگاران مواجه بود.وي گفت:‌ بهداشت و درمان همچنان از خبرنگاران در اين عرصه حمايت مي‌كند و نقدهاي سازنده خبرنگاران را پذيراست و اميدواريم كه خبرنگاران نيز با كمك هم و قلم‌فرسايي‌هاي خود، ياري گر ما در ادامه مسير و ارتقا بهداشت و درمان جامعه باشند

وزير بهداشت در بخش ديگري از اين مراسم با گراميداشت فرا رسيدن روز خبرنگار، به تبيين رسالت سنگين اين قشر در آگاهي بخشي به جامعه پرداخت و از تلاش هاي خبرنگاران در سراسر كشور به ويژه در اطلاع رساني حوزه سلامت قدرداني كرد و گفت: نقش خبرنگاران در جامعه همانند يك شمشير دو لبه است كه مي تواند در جهت تخريب و يا ارتقاي فرهنگ جامعه تلاش كنند و اثرگذار باشند و وجدان انسان بهترين قاضي براي انتخاب بين دو راهي تخريب و يا ارتقاي فرهنگ جامعه است. وي در پايان سخنانش از تلاش هاي خبرنگاران حوزه سلامت مازندران قدرداني كرد.

با پايان يافتن اين مراسم و به مناسبت روز خبرنگار وزير بهداشت با حضور در منزل شهيد لقماني در شهرستان نكا با خانواده اين شهيد رسانه‌اي صدا و سيما ديدار كرد و به مقام اين شهيد والا مقام و خانواده معظم شهيد اداي احترام نمود.           

در آخرين برنامه وزير بهداشت از سفر دوروزه اش به مازندران ، دكتر هاشمي در محضر آيت الله طبرسي نماينده ولي فقيه در استان مازندران گزارشي از سفر خود به استان را ارئه كرد و خواستار حمايت ايشان در تسريع ساخت پروژه هاي درماني از طريق همراهي و همدلي مسوولان و نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي شد.

دكتر هاشمي همچنين در خصوص اجراي طرح پزشك خانواده و پيشرفت هاي اين طرح و دستاوردهاي اجراي برنامه تحول نظام سلامت در استان مازندران گزارشي ارائه كرد.

دكتر هاشمي در بخشي از سخنان خود خاطر نشان كرد: طرح تحول نظام سلامت توانسته است حمايت مقام معظم رهبري و مردم را به دست بياورد و هزينه هاي درماني مردم را در شهرها به 6 و در روستاها به 3 درصد كاهش دهد و موجب رضايت نسبي مردم شود.

وزير بهداشت كاهش پرداخت از جيب مردم، بيمه شدن 10 ميليون نفر فاقد بيمه در كشور، ارائه خدمات به بيش از 10 ميليون نفر حاشيه نشين شهرها، افتتاح 2 هزار خانه بهداشت، رايگان شدن زايمان طبيعي، اصلاح كتاب تعرفه نسبي خدمات، احداث كلينيك هاي ويژه، توزيع 4 هزار پزشك متخصص در سراسر كشور و همچنين ارتقاي هتلينگ در بيمارستان ها را بخشي از خدمات وزارت بهداشت به مردم دانست.

آيت الله طبرسي  نيز در اين ديدار ضمن ابراز خرسندي از حضور وزير بهداشت در اين استان از تلاش هاي دولت يازدهم در حوزه سلامت تقدير كرد و خطاب به وزير بهداشت گفت: از زمان اجراي طرح تحول نظام سلامت ميزان مراجعات مردمي به دفاتر ما كه مربوط به حوزه درمان بود كاهش چشمگيري داشته است كه نشان دهنده اقدامات اثر گذار صورت گرفته در پاسخگويي به مطالبات و نيازهاي بهداشتي و درماني مردم مي باشد.

گفتني است در اين ديدار دكتر مقيمي نماينده مردم بهشهر و دكتر شجاعي كياسري نماينده مردم ساري در مجلس شوراي اسلامي، دكتر جان بابايي رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران، دكتر زارع نژاد مشاور وزير و رييس مركز روابط عمومي وزارت بهداشت و حمعي از مديران و مسوولان استاني حضور داشتند.

وزير بهداشت و درمان در سفر به مازندران  :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal