حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/06/24 تعداد بازدید : 308
با حضور روانشناسان ، پزشكان ، اساتيد و اعضاي هيئت علمي :
سمينار سلامت جنسي از امروز به مدت دو روز در دانشكده نسيبه ساري آغاز شد.

 دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين سمينار گفت: يكي از موضوعاتي كه در جامعه به آن توجه نمي‌شود؛ مسائل جنسي است كه مورد غفلت پزشكان قرار گرفته و جايي براي پاسخ به سوالات بيمار يا ارجاع به مكان مشخص، تعريف نشده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: با برگزاري سمينار سلامت جنسي، اين جسارت ايجاد شد تا در شرايطي كه برخي‌ها بازگو كردن مسائل جنسي را بي‌حيايي مي‌پندارند، چنين مسائلي عنوان شود.

دكتر جان‌بابايي بيان كرد: توجه نداشتن به مسائل جنسي كه در خانواده و حتي تصميم‌گيري‌هاي آن تاثير دارد؛ ابهاماتي را به وجود مي‌آورد كه آن‌چه حيا تعريف مي‌شود گاه باعث از هم‌پاشيدگي خانوادهها مي‌شود.

وي با اشاره به مشكل اعتياد در جوانان، افزود: اين مشكل در دانشجويان نيز وجود دارد اما اگر آمارها ارائه نشود؛ مشكلي حل نخواهد شد واز آنجا كه همين مشكل را در مسائل جنسي داريم؛ معتقديم آمارهايي در اين زمينه بايد ارائه شود و مبناي تصميم‌گيري‌ها شود.

دكتر جان‌بابايي با بيان اينكه برخي‌ها فقط زنده‌اند، افزود: اين افراد داراي مشكلات دروني هستند كه يكي از آنها مسائل جنسي است و معتقديم بايد بستري فراهم شود تا آنها مشكلات خود را به‌راحتي بيان كنند و از زندگي لذت ببرند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار كرد:: تفكر و برنامه‌ريزي بايد از دانشگاه‌ها شروع شود زيرا اين مراكز علمي، از مغزهاي متفكر بهره‌مند است و بايد خروجي اين سمينار را براي بيماران و افراد سالم به عنوان يك برنامه عملياتي و اجرايي اعمال كرده و در دستور كار قرار دهيم.

 گفتني است در اين سمينار علمي ، دكتر زينب حمزه گردشي عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران و دكتر سيدعلي آذين متخصص پزشك اجتماعي و فلوشيپ سلامت جنسي و عضو هيئت علمي جهاد دانشگاهي، در موضوعات «تعريف و تشخيص كژكاري‌هاي جنسي در زنان و مردان »، «تغييرات عملكرد جنسي در شرايط خاص(بارداري و پس از زايمان)» و «آشنايي با مداخلات اوليه و ارجاع به موقع در شرايط خاص» به سخنراني پرداختند.

همچنين دكتر انسيه فولادي دكتراي بهداشت باروري- عضو هيت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در موضوع «تغييرات عملكرد جنسي در شرايط خاص(در زنان ميانسال)»و دكتر فرشته يزداني درباره «وضعيت‌هاي مختلف ارتباط جنسي در شرايط مختلف(بارداري، بيماري‌ها و ...)» مطالب علمي خود را ارايه كرد.


 
 
 
با حضور  روانشناسان ، پزشكان ، اساتيد و اعضاي هيئت علمي :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal