حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/07/19 تعداد بازدید : 135
اظهار نگراني رئيس اورژانس 115 استان مازندران در گفتگو با خبرنگاران :
رئيس مركز حوادث و فوريت‌هاي پزشكي مازندران با بيان اينكه در 6 ماه نخست امسال 31 هزار و 905 مورد مأموريت غيرتصادفي و هزار و 401 مورد براي مأموريت تصادفي اورژانس اعزام شدند، تأكيد كرد: مأموريت غيرتصادفي به دليل ناراحتي‌هاي قلبي و تنفسي افزايش يافت.

دكتر فرهاد مصدري در گفتگو با خبرنگاران درباره عملكرد اورژانس 115 استان مازندران با اشاره به اينكه خدمات‌رساني اورژانس 115 رايگان و 24 ساعته است، تصريح كرد: در اين مركز علاوه بر كمك‌رساني، مشاوره پزشكي حتي براي بانوان باردار هر ساعتي كه دسترسي به پزشك نداشته باشند از ماما و پزشك مربوطه مي‌توانند مشاوره بگيرند.

رئيس مركز حوادث و فوريت‌هاي پزشكي مازندران با بيان اينكه در 6 ماه نخست امسال 31 هزار و 905 مورد مأموريت غيرتصادفي و هزار و 401 مورد براي مأموريت تصادفي اورژانس اعزام شد، تأكيد كرد: مأموريت غيرتصادفي به دليل ناراحتي‌هاي قلبي و تنفسي افزايش يافت.

مصدري اضافه كرد: افزايش بيماري‌هاي قلبي و تنفسي زنگ خطري براي مردم است تا در زنگي خود بازنگري كنند و ورزش را در زندگي خود قرار دهند.

وي با اشاره به اينكه براي كاهش آسيب‌ديدگي بيماران در زمان انتقال نياز است تا پد هليكوپتر در چند بيمارستان بزرگ راه‌اندازي شود تا بيماران به طور مستقيم به مراكز درماني منتقل شوند، خاطرنشان كرد: پد هليكوپتر تا يك ماه ديگر در محور سوادكوه راه‌اندازي مي‌شود.

دكتر مصدري با اشاره به اينكه امسال 60 تا 65 درصد كاهش فوتي داشتيم، اظهار كرد: اين ناشي از فرهنگ‌سازي مردم و احداث كمپ‌هاي مختلف است.

رئيس مركز مديريت حوادث و فوريت هاي پزشكي مازندران افزود: اورژانس 115 مازندران 30 كمپ فعال از رامسر تا گلوگاه دارد كه ويزيت رايگان انجام مي‌دهد.وي تأكيد كرد: در محورهاي كوهستاني به دليل مسافت طولاني تا مراكز درماني نياز است تا  آمبولانس‌ها كمك‌دار شوند.

دكتر مصدري درباره همراهي مردم در زمان حضور آمبولانس در خيابان با بيان اينكه در زمان حركت آمبولانس‌ها رانندگان بايد راه را باز كنند، گفت: در برخي مواقع همكاران دير به محل حادثه مي‌رسند و سبب فوتي مي‌شود.

اين مقام مسئول اشاره كرد: افرادي كه به اورژانس زنگ مي‌زنند خون سردي خود را حفظ كنند و اطلاعات  درست بدهند تا مأموران فوريت پزشكي تا قبل از رسيدن اقدامات درماني اوليه را فرد همراه انجام دهد.

وي اضافه كرد: در زمان بروز حادثه حتما به اورژانش زنگ بزنيد تا آسيب‌ديدگي‌هاي ناشي از حمل مصدوم مثل قطع نخاع كاهش مي‌يابد.

اظهار نگراني رئيس اورژانس 115 استان مازندران در گفتگو با خبرنگاران :
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal