حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/08/03 تعداد بازدید : 278
رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از آغاز طرح ارائه خدمات رايگان مشاوره تغذيه و روانشناسي در مازندران خبر داد و گفت : با توجه به تغيير سيماي بيماري‌‌ها و ضرورت توجه ويژه به دو مقوله تغذيه سالم و سلامت روان و در راستاي اجراي برنامه جامع تحول سلامت در حوزه بهداشت، طرح خوبي در اين استان آغاز شده است.

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از آغاز طرح ارائه خدمات رايگان مشاوره تغذيه و روانشناسي در مازندران خبر داد و گفت : با توجه به تغيير سيماي بيماري‌‌ها و ضرورت توجه ويژه به دو مقوله تغذيه سالم و سلامت روان و در راستاي اجراي برنامه جامع تحول سلامت در حوزه بهداشت، طرح خوبي در اين استان آغاز شده است.

دكتر جان بابايي اظهارداشت : در اين طرح، 26 كارشناس تغذيه و 44 كارشناس روانشناسي كه از طريق خريد خدمت جذب شده‌اند، از امروز در مراكز منتخب شهرستان‌هاي سراسر مازندران مستقر شدند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران افزود: اين كارشناسان خدمات مشاوره تغذيه و روانشناسي را به موارد ارجاعي از مناطق شهري به صورت رايگان ارائه و هر كدام از آنها جمعيتي معادل 30 هزار نفر را زير پوشش قرار مي‌دهند.

دكتر جان‌بابايي بيان نمود: خدمات مشاوره و مراقبت روان‌شناختي و خدمات مشاوره و مراقبت از تغذيه سالم به‌عنوان دو بسته از 11 بسته خدمت پيش‌بينيشده در برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت ارائه مي‌شود.

وي تصريح كرد: خدمات روان‌شناسي در سطح پايگاه‌ها و مراكز سلامت جامعه با هدف ارتقاي سطح سلامت و آگاهي گروه‌هاي هدف، ارائه مشاوره‌هاي رايگان روانپزشكي، پيشگيري، درمان و كاهش آسيبهاي سوء مصرف مواد و الكل، پيشگيري، تشخيص و درمان اختلالات رواني و رفتاري، همچنين آموزش و توانمندسازي والدين و ساير گروههاي هدف در زمينه مهارت‌هاي زندگي و فرزندپروري ارائه مي‌شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به گسترش روزافزون بيماريهاي غيرواگير مرتبط با تغذيه، اضافه كرد: خدمات مشاوره و مراقبت از تغذيه سالم نيز با هدف افزايش دسترسي مردم به خدمات آموزشي و پيشگيرانه تغذيه، افزايش بهره‌مندي مردم از خدمات مشاوران تغذيه و گسترش خدمات تغذيهاي پيشگيرانه براي مبتلايان به بيماريهاي مزمن غيرواگير همچون ديابت و فشار خون به مراجعان ارائه ميشود.

ايشان اظهار نمود: بيماران ارجاع‌شده از سوي كارشناسان مراقبت سلامت و پزشكان مستقر در پايگاه‌هاي سلامت، پايگاه‌ها و مراكز مجري پزشك خانواده شهري و مراكز سلامت جامعه، توسط اين كارشناسان به‌صورت رايگان خدمات‌رساني ميشوند.

جان‌بابايي در پايان اظهار اميدواري كرد، با ارائه اين خدمات و پاسخگويي به نيازهاي جامعه، شاهد ارتقاي سطح سلامت جامعه و افزايش كيفيت زندگي مردم باشيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران خبر داد:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal