حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/08/03 تعداد بازدید : 118
دكترمجيد سعيدي معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
دكترمجيد سعيدي معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران در گفتگو با روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به برگزاري دهمين دوره هفته پيشگيري از مسموميت‌ها،با شعار " با افزايش آگاهي، مانع مسموميت دارويي شويم!" گفت : هدف از برگزاري هفته پيشگيري از مسموميت ها كاهش مرگ و مير ناشي از آن در كشور است .

دكترمجيد سعيدي معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران  افزود: دهمين دوره هفته پيشگيري از مسموميت‌ها، به سرپرستي ستاد مركزي و مركز ملي اطلاع رساني داروها و سموم و با همكاري دانشگاههاي علوم پزشكي و 38 مركز اطلاع رساني داروها و سموم (dpic) ، سازمان نظام پزشكي و انجمن هاي تخصصي آن، سازمان پزشكي قانوني كشور، سازمان آموزش و پرورش، شهرداري ها و بسياري از ادارات و سازمانهاي مرتبط با موضوع، از سوم تا نهم آبان ماه سال جاري برگزار مي شود.

وي هدف از برگزاري هفته مسموميت را  تمركز بر آموزش نحوه پيشگيري از مسموميت در كودكان، مسموميت ناشي از داروها، سموم دفع آفات، مواد شيميايي، سوء مصرف مواد، مسموميت با فلزات سنگين، گياهان سمي و گزيدگي ها، گازها و منوكسيد كربن و ارتقاء دانش جامعه درخصوص خطرات ناشي از مسموميت ها و نحوه نگهداري دارو عنوان كرد .

دكتر سعيدي با اشاره به شعار هفته پيشگيري از مسموميت ها در سال جاري با عنوان  " با افزايش آگاهي، مانع مسموميت دارويي شويم!" گفت : رسيدن به اهداف برگزاري اين هفته نياز به بسيج عمومي همه دست اندركاران از جمله اصحاب رسانه دارد تا ان شاء الله  گامي موثر در جهت ارتقاء بهداشت و سلامت جامعه و كاهش آمار مسموميت ها برداشته شود.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران  در پايان موضوعات در نظر گرفته كه براساس روزهاي هفته نامگذاري شده است را كه به ترتيب ذيل اعلام نمود:

يكشنبه 3/8/94 : روز پيشگيري از بروز مسموميت ناشي از داروها

دوشنبه 4/8/94 : روز پيشگيري از مسموميت ها در اطفال

سه شنبه 5/8/94 : روز پيشگيري از مسموميت ناشي از گازها و منوكسيد كربن

چهارشنبه 6/8/94 : روز پيشگيري از مسموميت با مواد غذايي و گياهان سمي

پنج شنبه 7/8/94 : روز پيشگيري از بروز مسموميت با سموم دفع آفات، مواد شيميايي

جمعه 8/8/94 : روز پيشگيري از مسموميت ناشي از گزيدگي ها

شنبه 9/8/94 : روز پيشگيري از مسموميت ناشي از سوء مصرف مواد

دكترمجيد سعيدي معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي مازندران:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.67 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal