حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/08/16 تعداد بازدید : 75
حضور معاون وزير بهداشت در يكي از پايگاه هاي پزشك خانواده شهري بابلسر
دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران: از ابتداي سال 94 حدود 56000 ويزيت در سامانه نرم افزار ويزيت برنامه پزشك خانواده ثبت شده است

دكتر سياري معاون وزير بهداشت  با حضور در يكي از پايگاه  هاي شهري بابلسر در جريان نحوه­ي اجراي نرم افزار ويزيت برنامه پزشك خانواده و اقدامات انجام شده  در خصوص پروژه پرونده الكترونيك سلامت قرار گرفتند.

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در اين ديدار با بيان اين مطلب كه نرم افزار ويزيت برنامه پزشك خانواده به عنوان بخشي از پروژه پرونده الكترونيك سلامت با هدف ثبت الكترونيكي ويزيت بيماران و مراقبت گروه هاي هدف از اسفند 93 در شهرستان بابلسر راه اندازي شده است گفت : در ابتدا اين نرم افزار در سطح كليه مراكز مجري و پايگاه ها برنامه پزشك خانواده شهري اجرا و از مهر 94 در سطح مناطق روستايي نيز اجرايي شد.

وي با بيان اين كه كليه مراحل ويزيت اعم از شرح حال ،معاينات پزشكي، سوابق بيماري، عادات و فاكتور هاي خطر ، سوابق فاميلي ، داروهاي تجويزي و پاراكلينيك در اين سامانه ثبت مي شود افزود : تا اين لحظه مراقبت مادران باردار ، مراقبت بيماران مبتلا به فشارخون و ديابت و جدول واكسيناسيون از جمله فعاليتهاي بهداشتي است كه در سامانه موجود است.  دكتر جان بابايي  تصريح كرد با هدف تسريع در كار ثبت ويزيت و مراقبت بصورت آفلاين (غير برخط)بوده و بصورت منظم اطلاعات به سرور ارسال مي گردد و پزشكان و مديران مي توانند بطور مرتب از سامانه گزارش هاي متنوعي را دريافت كنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران  از ديگر خصوصيات برنامه نرم افزار پزشك خانواده را  قابليت پيگيري است كه در موعد مقرر كه بيمار بايد به پزشك مراجعه نمايد سيستم آلارم داده و اطلاع رساني مي كند.

دكتر جان بابايي  با اعلام اين مطلب كه از ابتداي سال 94 حدود 56000 ويزيت در اين  سامانه ثبت شده است اظهار داشت : ااز اهداف آتي برنامه اجراي برنامه پايلوت نسخه پيچي الكترونيكي است كه با همكاري سازمان نظام پزشكي و معاونت غذا و دارو انجام مي شود و با استقرار آن فرآيند ويزيت تا دريافت دارو كلا الكترونيكي خواهد.

حضور  معاون وزير بهداشت در يكي از پايگاه هاي پزشك خانواده شهري بابلسر
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal