حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/08/18 تعداد بازدید : 108
ارائه خدمات توسط پزشك خانواده تكليف قانوني و فرصت گرانبهايي براي سلامت مردم است
دكتر سياري معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در جلسه ستاد اجرايي برنامه پزشك خانواده شهري و نظام ارجاع در استان مازندران اشاره كرد كه ....

دكتر سياري معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در جلسه ستاد اجرايي برنامه پزشك خانواده شهري و نظام ارجاع در استان مازندران اشاره كرد كه برنامه پزشك خانواده شهري فرصت گرانبهايي براي سلامت مردم و ارتقاي نظام سلامت استان مازندران است. وي گفت برنامه پزشك خانواده 10 سال است كه در مناطق روستايي و شهرهاي زير 20 هزار نفر اجرا شده و پوشش حدود 23 ميليون نفر را دارد، در مناطق شهري نيز در برنامه پنجم توسعه اجتماعي اقتصادي ديده شده است و قانون اجراي آنرا به ما تكليف كرده است كه در حال حاضر در استان هاي مازندران و فارس در حال اجرا مي باشد.

دكتر سياري ادامه داد كه با توجه به تاكيد شواهد علمي بر افزايش دسترسي مردم به خدمات براي دستيابي به پوشش همگاني سلامت اجراي برنامه پزشك خانواده اين كار را به خوبي انجام ميدهد. معاون بهداشت وزير بهداشت و درمان با توضيح اينكه 80 تا 90 درصد اقدامات مربوط به مراقبت سلامت افراد توسط پزشكان خانواده با آموزش سلامت و اجراي بسته هاي خدمات سلامت قابل انجام است، ابراز اميدواري كرد كه با توجه به بالا رفتن رضايت مردم از اجراي برنامه پزشك خانواده شهري در استان مازندران و با درنظر گرفتن ايجاد دسترسي مردم به پزشك خانواده و كارشناس مراقب سلامت كه بر اساس يك تفكر منطقي با همدلي و همراهي با هم در يك تيم كار مي‌كنند، با كمك خداوند شاهد موفقيتهاي بيشتر برنامه در اين استان خواهيم بود.

مدير عامل سازمان بيمه سلامت ايرانيان نيز در ادامه اين جلسه  گفت: با توجه به شرايط اقتصادي و اجتماعي كشور، نيازمند ايفاي نقش پزشك خانواده براي برون رفت از مشكلات نظام سلامت هستيم. دكتر كبير گفت ما بايد درك يكسان از اهداف برنامه پزشك خانواده داشته باشيم و فرصت ايجاد شده در دولت تدبير و اميد براي ارتقاي وضعيت سلامتي مردم را غنيمت بشماريم. وي گفت ما به دنبال گسترش پزشك خانواده به شهرهاي 20 تا 50 هزار نفر هستيم و تلاش مي كنيم تا با ايجاد زيرساخت مناسب و پرداختهاي به موقع زمينه خوبي براي ارائه خدمات شايسته مردم عزيزمان فراهم گردد.

دكتر كبير اضافه كرد تجربيات كشورهاي موفق در اجراي برنامه پزشك خانواده نشان داده است كه با استقرار پزشكان خانواده بصورت گروهي در يك مكان مناسب، شرايط بهتري براي ارائه خدمات به جمعيت تحت پوشش فراهم ميشود.

گفتني است در ابتداي جلسه ستاد اجرايي استاني برنامه پزشك خانواده شهري استان مازندران آقاي دكتر جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي توضيحاتي در خصوص چگونگي اجراي برنامه و موفقيت هاي بدست آمده در طي يكسال گذشته ارائه كردند.

 

ارائه خدمات توسط پزشك خانواده تكليف قانوني و فرصت گرانبهايي براي سلامت مردم است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal