حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/08/20 تعداد بازدید : 100
بيشترين موارد قاچاق كالاهاي سلامت محورمربوط به قرص هاي لاغري ، چاقي ، زيبايي ، جنسي و روانگردان است .
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران گفت : بيشترين موارد قاچاق كالاهاي سلامت محورمربوط به قرص هاي لاغري ، چاقي ، زيبايي ، جنسي و روانگردان است .

 معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران گفت : بيشترين موارد  قاچاق كالاهاي سلامت محورمربوط به قرص هاي لاغري ، چاقي ، زيبايي ، جنسي و روانگردان است .
دكتر مجيد سعيدي روز چهارشنبه در همايش قاچاق كالاهاي سلامت محور در ساري افزود : عرضه راحت و بدون دردسر محصولات بهداشتي و آرايشي قاچاق باعث شده تا فروشندگان اين محصولات حتي بساطشان را در كنار خيابان ها پهن و اين كالاها را به مردم عرضه كنند .
وي اثرات استفاده از محصولات آرايشي و بهداشتي قاچاق را گاهي غيرقابل جبران دانست و گفت : مي بايست در خصوص برخورد با اين مشكل اقدامات جدي و توجه بيشتر صورت گيرد .
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نسبت به روند رو به رشد گسترش عرضه و توزيع محصولات قاچاق حوزه سلامت هشدار داد و گفت : تبليغات مستمر شبكه هاي ماهواره اي هم موجب تمايل افراد به استفاده از اين نوع محصولات شده است .
وي افزود : با توجه به نبود كمبود در زمينه تامين داروهاي درماني ، بيشترين موارد  قاچاق در اين بخش مربوط به قرص هاي لاغري ، چاقي ، زيبايي ، جنسي و روانگردان است .
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه در ايران قاچاق داروهاي درمانگر كمتر ديده مي شود ، گفت : چهار تا پنج درصد از داروهاي عرضه شده در بازار قاچاق است .
وي افزود : بعضي نقاط دور از دسترس همچون آرايشگاه هاي زنانه ، عطاري ها و باشگاههاي پرورش اندام كه امكان بازرسي از آنها وجود ندارد از جمله مكان هايي هستند كه امكان توزيع و عرضه محصولات سلامت محور در آنها وجود دارد .
دكترسعيدي آسيب هاي استفاده از مصرف داروهاي قاچاق را زياد دانست و با اشاره به تبليغ بعضي فراورده هاي غذايي نامعتبر در شبكه هاي ماهواره اي و حتي شبكه هاي تلويزيوني داخلي گفت : بايد بر عرضه مواد غذايي نيز نظارت هاي قوي صورت بگيرد تا اين نوع مواد غذايي در فروشگاه ها ديده نشود .
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت : فرهنگ غلط بهتر بودن فرآورد هاي خارجي باعث شده تا ميزان استقبال افراد براي استفاده از اين نوع محصولات را شاهد باشيم .
همايش يك روزه قاچاق كالاهاي سلامت محور با همكاري دانشگاه علوم پزشكي مازندران ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و نيروي انتظامي اين استان با هدف تشريح وضعيت كنوني قاچاق كالاهاي سلامت محور و هماهنگي براي مقابله با اين روند در ساري برگزار شد.

بيشترين موارد  قاچاق كالاهاي سلامت محورمربوط به قرص هاي لاغري ، چاقي ، زيبايي ، جنسي و روانگردان است .
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal