حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/09/10 تعداد بازدید : 270
قول وزير بهداشت و درمان به پزشكان عمومي در جلسه ستاد كشوري پزشك خانواده ؛
پزشكان عمومي به عنوان مجري برنامه پزشك خانواده در كشور بايد به كارشان ادامه دهند و مورد حمايت قرار گيرند

قول وزير بهداشت  و درمان به پزشكان عمومي در جلسه  ستاد كشوري پزشك خانواده ؛

پزشكان عمومي به عنوان مجري برنامه پزشك خانواده در كشور بايد به كارشان ادامه دهند و مورد حمايت قرار گيرند

 
دكتر سيد حسن هاشمي وزير بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي در جلسه ستاد كشوري پزشك خانواده ، بر منظم برگزار شدن جلسه ستاد كشوري پزشك خانواده تأكيد كرد و گفت: لازم است تا اختياراتي كه روساي دانشگاه هاي علوم پزشكي شيراز و مازندران نياز دارند را بايد به صورت مشترك به آنها تفويض كنيم و بايد هر دو استان فارس و مازندران يك مدل را در پزشك خانواده و نظام ارجاع، اجرا كنند.

دكتر قاضي زاده هاشمي عنوان كرد: بايد برنامه هاي كشوري به منظور تشويق پزشكان خانواده برگزار شود و مورد احترام قرار گيرند زيرا آنها در خط مقدم خدمات قرار دارند و همچنين برنامه هاي تشويقي جهت ادامه تحصيل و تقويت نگاه اجتماعي نسبت به پزشك خانواده و تعريف سيستم ارتقاء براي آنان، اجرا شود.

وزير بهداشت افزود: با توجه به اينكه سهم پزشكان خانواده در دوره هاي تخصصي تعريف شده نيست ،ضروري است براي آنها مشوق هايي به منظور تقويت پزشك خانواده در نظر گرفته شود و به رزيدنت هايي كه علاقه مند به تحصيل در دوره پزشك خانواده هستند امتيازاتي در نظر گرفته شود.

دكتر هاشمي بيان داشت: مراجعه به متخصص از مسير ارجاع نبايد اجباري باشد و اكثر كشورها اين مسير را تصحيح كرده اند بنابراين بايد اين مسير را اصلاح كنيم.

وزير بهداشت و درمان با اشاره به اينكه در نظر است در آينده در پايگاه هاي سلامت كه در طرح جديد توسعه شبكه در شهرها اجرا مي كنيم، پزشك خانواده مستقر كنيم ادامه داد: پزشكان عمومي مجري پزشك خانواده، از طريق برگزاري كنگره ها و همايش هاي علمي مرتبط بايد توانمند شوند و مورد تشويق قرار گيرند.

دكتر قاضي زاده هاشمي اظهار داشت: با وجودي كه حداكثر 650 متخصص پزشك خانواده در كشور تربيت خواهند شد اما پزشكان عمومي مجري برنامه پزشك خانواده در كشور بايد به كارشان ادامه دهند و مورد حمايت قرار گيرند چون برنامه نداريم متخصصين تربيت شده را جايگزين پزشكان حاضر كنيم.

وزير بهداشت با تأكيد بر اينكه با اجبار نمي توان مردم را به سوي پزشك خانواده تشويق كرد، افزود: بايد مجموعه اي از امتيازات را براي مردم در نظر گرفت و به افرادي كه در چرخه نظام ارجاع هستند، خدمات ويژه ارائه دهيم و از سوي ديگر زير ساخت ها و امكانات لازم براي دو استان فارس و مازندران شامل مراكز جامع خدمات، پايگاه ها و بيمارستان هاي مورد نياز را به سرعت تأمين كنيم. دكتر هاشمي در پايان ضمن تأكيد بر تداوم اجراي پزشك خانواده، اظهار داشت :اين طرح يك ضرورت است و تربيت پزشكان عمومي در حال حاضر باعث اجراي بهتر پزشك خانواده در كشور مي شود.

 

قول وزير بهداشت  و درمان به پزشكان عمومي در جلسه  ستاد كشوري پزشك خانواده ؛
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal