حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/09/25 تعداد بازدید : 167
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران :كمپين كاهش مصرف قند،نمك و چربي در استان مازندران برگزار مي شود
به منظور آموزش عموم مردم و تغيير فرهنگ تغذيه اي جامعه در راستاي چگونگي مصرف نمك ، چربي و قند با همكاري هاي گروههاي درون بخشي و بين بخشي بسيج ملي از 29 آذر تا 29 دي ماه ، در استان برگزار مي شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران :
كمپين كاهش مصرف قند،نمك و چربي در استان مازندران برگزار مي شود
دكتر محسن اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: به منظور آموزش عموم مردم  و تغيير فرهنگ تغذيه اي جامعه در راستاي چگونگي مصرف نمك ، چربي و قند با همكاري هاي  گروههاي درون بخشي و بين بخشي بسيج ملي از 29 آذر تا 29 دي ماه ، در استان برگزار مي شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران افزود: متوسط مصرف نمك در كشور 8/10 گرم است كه بيش از دوبرابر مقدار توصيه شده سازمان جهاني بهداشت است.
دكتر اعرابي مصرف قند و شكر روزانه را در ايران 66 گرم عنوان كرد و افزود : اين در حالي است كه بر اساس سبد مطلوب غذايي مصرف روزانه قند وشكر حداكثر 40 گرم توصيه شده است.
وي با اشاره به اينكه بر اساس توصيه سازمان جهاني بهداشت كمتر از 10 درصد انرژي روزانه بايد از قند هاي ساده تامين شود اظهار داشت : بيماري هاي واگيردار مهم ترين علت مرگ و مير در كشور به شمار مي روند به طوري كه 76 درصد كل بار بيماري ها در ايران به بيماري هاي غيرواگير اختصاص دارد واز مهم ترين عوامل خطر بيماري هاي غيرواگير تغذيه نامناسب و مصرف زياد قند ،نمك و چربي است.
دكتر اعرابي ارتقاءآگاهي ،نگرش و عملكرد عموم به ويژه معلمين،دانش آموزان،مربيان مهدكودك ها،ارتقاء آگاهي ،نگرش و عملكرد كاركنان بهداشتي درماني درخصوص كاهش مصرف نمك ،قند و چربي و روغن،حساس سازي و ترغيب صنايع غذايي براي توليد محصولات غذايي كم قند،كم نمك و كم جرب و حساس سازي و جلب همكاري رسانه هاي جمعي براي آموزش مردم و فرهنگ سازي تغذيه صحيح را از اهداف برگزاري بسيج كاهش مصرف قند،نمك و چربي بيان كرد.
دكتر اعرابي با اشاره به بسيج ملي كاهش مصرف نمك در سال 93 گفت : به منظور تداوم اين امر  ، بسيج كاهش مصرف قند،نمك و چربي توسط دفتر بهبود تغذيه جامعه و با همكاري دفتر آموزش و ارتقا سلامت،دفتر مديريت بيماري هاي غيرواگير و دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس از 29 آذر به مدت يك ماه در سراسركشور و استان برگزار مي شود.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران :كمپين كاهش مصرف قند،نمك و چربي در استان مازندران برگزار مي شود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal