حوزه ریاست
۱۳۹۷ جمعه ۴ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/06/21 تعداد بازدید : 875
قائم مقام وزير بهداشت در مازندران : خط اول ارایه خدمات بهداشتی درمانی در روستا ها بهورزان هستند
قائم‌مقام وزير بهداشت و رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اینکه خط اول ارایه خدمات بهداشتی درمانی در روستا ها بهورزان هستند گفت: مهمترین موضوع کاری بهورزان در مازندران وبا و انفلوانزای پرندگان است و باید نسبت به گزارش موارد مشکوک این بیماری ها فعال و هوشیار باشند
  قائم‌مقام وزير بهداشت و رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اینکه  خط اول ارایه خدمات بهداشتی درمانی در روستا ها بهورزان هستند گفت: مهمترین موضوع کاری بهورزان در مازندران وبا و انفلوانزای پرندگان است و باید نسبت به گزارش موارد مشکوک این بیماری ها فعال و هوشیار باشند
 دکتر محمدمهدي ناصحي بعدازظهر امروز در جلسه تجليل از بهورزان نمونه استان مازندران اظهار داشت: ضرورت بهداشت و سلامت براي هر جامعه ضروري است و با توجه به رشد ميزان افزايش به زندگي در كشور نشان مي‌دهد كه در حوزه بهداشت و سلامت كشور اقدامات اساسي انجام شد.
وي با مقايسه ميزان اميد به زندگي كشور در سال 57 تاكنون تصريح كرد: افزايش 20 ساله اميد به زندگي در كشور به سادگي بدست نيامد كه بخش زيادي از اين اميد به زندگي را مديون بهورزان در كشور هستيم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني مازندران با تاكيد بر مراقبت‌هاي قبل، حين و بعد از زايمان توسط بهورزان و بيان نكات بهداشتي بهورزان در نقاط دوردست استان بيان داشت: بهورزان در خط مقدم ارائه خدمات بهداشتی هستند .

وي با بيان اينكه اقدامات بهداشتي اوليه بهورزان در حوزه سلامت را نمي‌شود با ماديات جبران كرد، بيان داشت: با مشاهده افزايش شاخص سلامت نشان مي‌دهد كه بهورزان مراقبت‌هاي اوليه را در روستاها به خوبي انجام دادند.
دکتر ناصحي در حال حاضر مهم‌ترين مشكل استان مازندران را درگيري بيماري‌هاي غيرواگير عنوان كرد و خاطرنشان كرد: افزايش تحرك بدني و افزايش آموزش‌هاي بهداشتي در حوزه سلامت افراد بسيار ضروري است.
 وي ادامه داد: يكي از اقدامات مهمي كه بهورزان بايد در روستاها انجام دهند بحث كاهش استفاده از سموم كشاورزي است.
قائم مقام وزير بهداشت تاكيد كرد: كاهش استفاده از سموم كشاورزي بايد در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار گيرد.
وي با اشاره به شيوع بيماري‌ وبا در دو استان همجوار مازندران بيان داشت: شيوع وبا در دو استان گيلان و گلستان جدي است و در مازندران از 3 هزار نمونه دريافت شده 2 مورد مبتلا به وبا مشاهده شد.
قائم مقام وزير بهداشت در ادامه با اعلام اينكه ممكن است بهورزان در روستاها با مورد مشكوك مرگ پرندگان مواجه شوند، تاكيد كرد: بهورزان بايد سريعا اين موضوع را به مسئولان دامپزشكي و مراكز بهداشتي اطلاع‌رساني كند.
قائم مقام وزير بهداشت در مازندران :  خط اول ارایه خدمات بهداشتی درمانی در روستا ها بهورزان هستند
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal