حوزه ریاست
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/09/30 تعداد بازدید : 331
كاهش چشمگير مبتلايان بستري شده / تائيد مرگ هشت نفر از مبتلايان به ويروس آنفلوآنزا
آمادگي همه دستگاه هاي متولي بويژه آموزش و پرورش ، مراكز آموزش عالي، دانشگاه ها و پادگان ها و ... جهت اقدام هاي پيشگيرانه و آموزشي آمادگي كامل مراكز بهداشتي و درماني مازندران جهت مقابله با ويروس آنفلوآنزاي H1N1

دكتر فرهنگ بابامحمودي قائم مقام رييس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در جمع خبرنگاران  با اشاره به اپيدمي آنفلوآنزا در استان مازندران گفت : بيماريهاي سرماخوردگي و آنفلوآنزا از بيماري‌هاي شايع فصل سرما هستند كه بهشدت نيز مسري بوده ، اما با پيشگيري ميتوان مانع از انتشار آن شد.

مدير گروه‌ بيماريهاي عفوني دانشگاه علوم پزشكي مازندران با تأكيد بر اينكه احتمال شيوع ويروس آنفلوآنزا در اماكن عمومي و سرپوشيده خيلي بالاست، اظهار كرد: زنان باردار، كودكان دوماهه تا پنج‌ساله، افراد مسن با بيماري زمينه‌اي و ضعف سيستم ايمني، بيماران ريوي، تنفسي، كليوي و قلبي، گروههاي در معرض خطر هستند .

وي در ادامه توصيه هاي بهداشتي جهت پيشگيري از اين بيماري را مطرح كردند و ضمن تاكيد به جدا سازي بيماران از افراد سالم و رعايت اصول بهداشتي ، از مردم درخواست كردند كه در صورت ابتلا به بيماري آنفلوانزا ، ضمن استراحت در منزل، از حضور در مكانهاي عمومي خودداري كنند چرا كه با توجه به انتقال سريع بيماري باعث گسترش بيماري در جامعه خواهند شد. 

دكتر محسن اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز ضمن اعلام  فعاليتهاي  صورت گرفته در خصوص بيماري آنفلوآنزا گفت : ما همه تدابير و امكانات لازم براي جلوگيري و پيشگيري از اين بيماري را در نقاط مختلف استان به كار بسته ايم تا از شيوع بيشتر اين بيماري در استان جلوگيري شود.

دكتر اعرابي  با اشاره به اقدامات مثبت دانشگاه علوم پزشكي مازندران در خصوص  آموزش و نظارت لازم براي حجاج و همچنين زائران اربعين حسيني افزود: همه دستگاه ها متولي  بويژه آموزش و پرورش ، مراكز آموزش عالي، دانشگاه ها و پادگان ها  و ...كه با تجمع هاي زياد انساني مواجه هستند، اقدام هاي پيشگيرانه و آموزشي را براي مقابله با ابن بيماري اتخاذ كنند و معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران  آمادگي دارد تا در همه زمينه ها اعم از آموزش و ارائه بسته هاي آموزشي همكاري لازم را ارائه نمايند .

همچنين دكتر مردانشاهي معاون درمان دانشگاه با تاكيد بر آمادگي كامل مراكز بهداشتي و درماني اعم از دولتي و خصوصي در مازندران جهت درمان مبتلايان به ويروس آنفلوآنزاي H1N1 گفت : مجموع بستري  شده ها بعلت H1N1از ابتدا تا كنون حدود 1000 نفر در تمام بيمارستان هاي استان(مازندران _بابل _تامين اجتماعي ) مي باشد كه  از اين تعداد هشت نفر فوت شده اند .

وي با تاكيد بر لزوم آگاه سازي مردم در خصوص پيشگيري از اين بيماري افزود: بروز بيماري آنفلوآنزا ، تنش و نگراني را در بين اقشار مختلف جامعه ايجاد كرده لذا ارائه اطلاعات صحيح خبري مي تواند جامعه را از نگراني و شايعه رهاند.

همچنين دكتر روحاني زاده قائم مقام معاونت درمان گفت : طبق آخرين آمار دريافتي از مراكز درماني و بيمارستان هاي استان اعم از دولتي و خصوصي و تامين اجتماعي تعداد بيماران بستري شده در طي روزهاي گذشته كاهش چشمگيري يافته است و در حال حاظر 180 نفر به دليل ابتلا به اين بيماري بستري مي باشند .

كاهش چشمگير مبتلايان  بستري شده / تائيد مرگ هشت نفر از مبتلايان به ويروس آنفلوآنزا
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal