حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/10/15 تعداد بازدید : 76
همايش تجليل از رابطان سلامت شهرستان ساري برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز جهاني رابطان، با حضور رابطان سلامت شهرستان ساري و جمعي از مسئولين مركز بهداشت اين شهرستان برگزار شد.

دكتر عقيل برزگر رييس مركز بهداشت شهرستان ساري در اين مراسم با تبريك روز جهاني رابطان سلامت در خصوص نقش و جايگاه رابطان سلامت در نظام سلامت گفت:رابطان سلامت، افرادي هستند كه بدون هيچگونه مزد و حقوقي و فقط به خاطر عشق و انسانيت، رضاي الهي و حس مسئوليت پذيري در برابر جامعه مانند حلقه ارتباطي بين مسئولان بهداشتي و مردم عمل مي كنند.

وي با بيان اين كه رابطان، بازوي قدرتمند نظام سلامت هستند كه تا كنون توانسته اند وظايفشان را به بهترين شكل ممكن ايفا كنندافزود: زندگي مدرن، كم تحركي و رفتارهاي نادرست تغذيه و زيست روند رو به رشد بيماريها را درپي داشته كه مي طلبد با بهره گيري ناسب از رابطان سلامت در اقشار مختلف سطوح پيشگيري را تقويت كرد.

دكتر برزگر اظهارداشت :به دليل جايگاه و نقشي كه رابطان بهداشت و سلامت در جامعه و ميان شهروندان ايفا مي كنند مي توان از ظرفيت آنان در ساير بخش هاي مهم همچون امور اجتماعي و مشاركت هاي محله اي و معضلات اجتماعي نيز بهره برد.

رييس مركز بهداشت شهرستان ساري خاطرنشان كرد:امروزه مشخص شده كه در مباحث پيچيده سلامت ، آموزش و مشاركت جامعه مي تواند باعث پيشبرد اهداف ارتقاي سلامت باشد.همچنين جامعه نيز بايد در برابر سلامت خود احساس مسئوليت كند.رابطان سلامت با مشاركت در برنامه هاي جاري مراكز و شبكه هاي بهداشت به واقع قلب توسعه هر جامعه اي هستند و باعث بهبود شاخص هاي منطقه در برنامه هاي بهداشت خانواده ، بهداشت محيط و پيشگيري و مبارزه با بيماري ها هستند.

دكتر برزگر با بيان اينكه بخش عمده اي از بيماري ها و نبود سلامتي در بين مردم ، گسترش افسردگي و استرس است، بيان كرد: داشتن يك جامعه سالم در تمامي بخش ها مي توان سلامت جامعه را تضمين كرد.

گفتني است برپايي نمايشگاهي از آثار هنري رابطان،آموزش و مشاوره تغذيه رايگان و تقدير از مربيان و رابطان نمونه از برنامه هاي اين گردهمايي بود .

همايش تجليل از رابطان سلامت شهرستان ساري برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal