حوزه ریاست
۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/10/19 تعداد بازدید : 162
آمار بستري بيماران مبتلا به آنفلوانزا درمازندران به يك سوم كاهش يافت
دكتر محسن اعرابي در كنفرانس بيماري آنفلوانزا و كرونا ويروس كه در ساري برگزار شد از فروكش كردن شيوع آنفلوانزاي H1N1در اين استان خبر داد و گفت :

دكتر محسن اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران در كنفرانس بيماري آنفلوانزا و كرونا ويروس كه در ساري برگزار شد از فروكش كردن شيوع آنفلوانزاي H1N1در اين استان خبر داد و گفت : آمار بستري بيماران مبتلا به آنفلوانزا دربيمارستان ها از140 نفر در روز به كمتر از40 نفر كاهش يافته است.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران افزود : در حال حاضر هيچ مورد طغياني از اين بيماري در مراكز پر جمعيت استان نداريم و طغيان آن در بين دانش آموزان مدارس ، دانشجويان دانشگاهها و سربازخانه هاي استان به حدقل رسيده است.

وي آمار قربانيان آنفلوانزاي H1N1 در مازندران را18 نفر اعلام و تاكيد كرد : هر چند فرايند ابتلا به اين بيماري و بستري در مراكز درماني و بيمارستاني كاهش محسوسي يافت، اما بهداشت و درمان فردي همچنان مورد تاكيد جدي است.

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران هدف از برگزاري كنفرانس بيماري آنفلوانزا و كروناويروس را تبادل اطلاعات و به روز كردن دانش پزشكي در زمينه بيماري آنفلوانزا برشمرد.

دكتر اعرابي گفت : تمامي پزشكان عمومي و متخصص دخيل در كنترل و درمان بيماري آنفلوانزا كه با مراكز بهداشتي استان طرف قرارداد هستند در اين كنفرانس حضور دارند.

معاونت بهداشتي دانشگاه همه گيري آنفلوانزا در ايران و جهان ، ويروس شناسي آنفلونزا و كرونا ، علائم باليني و آزمايشگاهي آنفلونزا و كرونا در بزرگسالان ، يافته هاي پرتوي سينه پهلوي ويروسي ، آنفلوانزا و بارداري و پيشگيري از آنفلوانزا را از موضوع هاي اين كنفرانس يك روزه اعلام كرد .

همچنين دكتر فرهنگ بابامحمودي قائم مقام دانشگاه علوم پزشكي مازندران ضمن انتقاد از مصرف بي‌رويه برخي دارو ها و آنتي‌بيوتيك‌ها گفت: از مصرف نابجاي كورتون و آنتي بيوتيك‌ها پرهيز شود چرا كه مصرف غيرمنطقي اين داروها عوارض زيادي بر جاي مي‌گذارند و ضمن ضعف ايمني ، بيماران را در برابر ويروسهاي آنفلونزا آسيب پذيرخواهد كرد .

وي از پزشكان خواست تا به درخواست بيماران براي تجويز آنتي بيوتيكها پاسخ علمي دهند و بيماران نيز بهتر است تصميم گيري براي مصرف داروها را بر عهده پزشك معالج خود بگذارند تا از ايجاد خطر ذكر شده در آينده جلوگيري شود.

گفتني است كنفرانس آنفولانزا و كرونا ويروس با حضور پزشكان،پرستاران و فعالان حوزه سلامت در رابطه با چگونگي شيوع و راهكارهاي درمان و همچنين روشهاي پيشگيري و مقابله با اين دو بيماري مهلك در قالب ارائه مقاله و سخنراني اعضاي هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي مازندران و اجراي برنامه پرسش و پاسخ در ساري برگزار شد.

آمار بستري بيماران مبتلا به آنفلوانزا درمازندران به يك سوم كاهش يافت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal