حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/10/29 تعداد بازدید : 71
تكميل ساختار شبكه بهداشت و درمان مناطق روستايي استان مازندران تا هفته دولت سال 1395
دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در جمع مديران شبكه هاي بهداشت و درمان شهرستانهاي استان با اعلام مطلب فوق افزود :

دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران در جمع مديران شبكه هاي بهداشت و درمان شهرستانهاي استان با اعلام مطلب فوق افزود : يكي از افتخارات ما در دولت تدبير واميد ساخت بيش از 130 خانه بهداشت در سطح استان در سال 1393 است كه كليه خانه هاي استيجاري تبديل به ملكي شده است. در سال 1394 هم 40 مركز بهداشتي درماني روستايي در استان احداث خواهد شد كه كليه اعتبارات اين مراكز از محل اعتبارات دانشگاه تامين شده است و انشاالله در هفته دولت سال 1395 به بهره برداري مي رسند.

وي با اشاره هدف وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي فراهم كردن بستر مناسب براي ارائه خدمات مطلوب به مردم است اظهار كرد: تكميل شبكه بهداشت و درمان در سطح كشور يكي از تكاليفي است كه وزير بهداشت به روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور ابلاغ كرد.

دكتر جان بابايي بيان داشت : برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت شهري نيازمند فضاي فيزيكي مناسب براي ارائه خدمت است كه متاسفانه درحال حاضر اين شرايط در بيش از 38% مراكز بهداشتي درماني و پايگاه هاي سلامت شهري فراهم نيست.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندراناظهار اميدواري كرد : با حمايت شوراهاي اسلامي ، شهرداران و خيرين سلامت شهرهاي مختلف استان در تامين زمين شهري و همچنين مشاركت اين عزيزان در ساخت و تجهيز مراكز بهداشتي درماني و پايگاه هاي سلامت شهري زمينه ارائه خدمات بهتر به شهروندان را فراهم كنيم.

گفتني است برنامه تحول سلامت در حوزه بهداشت در مناطق شهري استان مازندران با تاكيد بر ارائه خدمت توسط تيم پزشكي خانواده با حضور پزشك خانواده و كارشناس مراقب سلامت با بهره گيري از حدود 500 نفر پزشك خانواده در شهرهاي بالاي 20 هزار نفر استان در حال اجرا است. درمناطق روستايي نيز بالغ بر 390 نفر پزشك خانواده ارائه خدمات سلامت به جمعيت روستاها و شهرهاي زير20 هزار نفر را انجام مي‌دهند.

تكميل ساختار شبكه بهداشت و درمان مناطق روستايي استان مازندران تا هفته دولت سال 1395
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal