حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/11/10 تعداد بازدید : 198
مركز درمان بيماران سرطاني در دهه فجر به بهره برداري مي رسد
آيت‌الله نورالله طبرسي ظهر پنجشنبه در همايش يك‌روزه مشاركت اجتماعي و مردمي در حوزه سلامت در ساري با بيان اينكه سلامت و صحت در اسلام مسئله‌اي جدي است افزود: همه ما در حفظ سلامتي خود مسئول هستيم پس بايد براي كسب سلامتي بسيج شده ، بهداشت فردي و جمعي را رعايت كنيم و سلامت را براي جامعه به ارمغان آوريم.

مركز درمان بيماران سرطاني در دهه فجر به بهره برداري مي رسد

آيت‌الله نورالله طبرسي ظهر پنجشنبه در همايش يك‌روزه مشاركت اجتماعي و مردمي در حوزه سلامت در ساري با بيان اينكه سلامت و صحت در اسلام مسئله‌اي جدي است افزود:  همه ما در حفظ سلامتي خود مسئول هستيم پس بايد براي كسب سلامتي بسيج شده ، بهداشت فردي و جمعي را رعايت كنيم و سلامت را براي جامعه به ارمغان آوريم.

آيت‌الله طبرسي گفت: تنها ساخت خانه بهداشت و مراكز درماني لازم نيست و بايد به‌گونه‌اي براي سلامتي تلاش كنيم كه نيازمند به درمان را كاهش داده و بخش پيشگيري را تقويت كنيم.

نماينده ولي‌فقيه در مازندران به شكل‌گيري مجمع خيران سلامت اشاره كرد و گفت: 30 هزار نفر در مجمع خيران سلامت عضويت دارند و تلاش‌هاي خوبي در بخش زيرساخت‌هاي سلامت انجام داده و تجهيزات درماني را تأمين كرده‌اند .

دكتر قاسم جان بابايي رييس دانشگاه نيز در اين همايش ، با اشاره به اينكه در سال گذشته 150 خانه بهداشت با كمك خيران ساخته ‌شد گفت: امسال نيز 40 مركز بهداشتي و درماني روستايي در دست‌ساخت داريم.

دكتر جان بابايي بابيان اينكه ، يك‌سوم مراكز بهداشتي درماني شهري و پايگاه‌هاي بهداشتي در استان استيجاري و طبق برنامه نيازمند بازسازي هستند خواستار مشاركت مردم و خيران در اين زمينه شد و افزود: براي ملكي كردن اين مراكز نيازمند مشاركت مردم  و نيكوكاران هستيم.

وي با تأكيد بر تكميل نظام شبكه بهداشتي  در روستاها اظهار داشت: مراكز بهداشتي تنها براي  ارائه خدمات اورژانس و واكسن نيست بلكه مركز ارائه خدمات متنوع بهداشتي و درماني مي باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اضافه‌وزن، چاقي ،كم‌تحركي، ديابت و فشارخون را شايع‌ترين علت بيماري‌ها و از دلايل عمده مرگ‌ومير در استان ذكر كرد و افزود: اگر بتوانيم اين بيماري‌ها را كنترل كنيم، بيش از 50 درصد مرگ‌ومير كاهش مي‌يابد وافزايش آگاهي‌هاي مردم در مسائل بهداشتي و درماني عامل بسيار مؤثري در اين روند است.

دكتر جان بابايي با اظهار اينكه، در حال حاضر چهار هزار نفر به‌عنوان سفيران سلامت در استان فعاليت دارند گفت: 90 درصد سفيران سلامت و بهداشتي استان را بانوان تشكيل مي‌دهند.

وي خواستار تشكيل شوراي بهداشتي در روستاها شد و تصريح كرد: شوراهاي اسلامي بايد در حوزه سلامت تلاش بيشتري داشته باشند تا بتوانيم مشاركت مردم در حوزه بهداشتي ارتقا داده و سطح سلامت را افزايش دهيم.

در ادامه اين همايش عليرضا يونسي معاون سياسي ، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران نيز در اين همايش گفت : استانداري مازندران دستورالعمل تشكيل شوراي بهداشتي در شهرها و بخش ها را ابلاغ كرده و اين شوراها بايد با مسئوليت فرمانداران تشكيل شود.وي اضافه كرد : بخشداران و دهياران نيز مي توانند كارگروه بهداشتي و مشاركت هاي اجتماعي را در بخش ها و روستاها براي افزايش مشاركت مردم به خصوص در امور بهداشتي تشكيل دهند.
معاون استاندار مازندران از خيرين سلامت به عنوان سرمايه هاي اجتماعي ياد كرد و گفت : ما براي پيشبرد اهداف بهداشتي و درماني و گسترش مشاركت هاي اجتماعي به كمك بخش خصوصي و سازمان هاي عمومي نياز داريم و بايد عزم همگاني براي اين كار در استان شكل گيرد.

وي از مديران استاني خواست تا از ظرفيت اين سرمايه هاي اجتماعي براي پيشبرد اهداف بهداشتي و درماني در استان استفاده كنند.

دكتر اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران نيز در اين مراسم با اظهار به اينكه اگر مي خواهيم سلامت خود را حفظ كنيم بايد در زمينه خود مراقبتي تلاش كنيم به پويش ملي مبارزه با سرطان اشاره كرد و گفت: اين بيماري با مشاركت افراد براي حفظ سلامت قابل‌كنترل است زيرا 40 تا 50 درصد سرطان‌ها قابل‌پيشگيري و كنترل است.

معاون  بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران تصريح كرد: اغلب بيماري‌ها  ريشه در تغذيه نادرست دارد و  بايد با اطلاع رساني  مناسب، مردم را براي تأمين سلامتي بيشتر خود ترغيب كرده و به مشاركت در اين سمت سوق دهيم.

اعرابي، تحرك را لازمه پيشگيري از بيماري‌ها بيان كرد و گفت: در حوزه مشاركت مردم در روستاها، شوراهاي بهداشتي فعاليت دارند و نيازهاي حوزه سلامت نيز با كمك شبكه بهداشت و درمان و مردم قابل تأمين است .

 

مركز درمان بيماران سرطاني در دهه فجر به بهره برداري مي رسد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal