حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/11/10 تعداد بازدید : 19
كنفرانس علمي يكروزه بازآموزي ديابت نوع يك برگزار شد
كنفرانس علمي يكروزه بازآموزي ديابت نوع يك با همكاري گروه غدد اطفال دانشگاه با هدف آموزش راهكارهاي پيشگيري،تشخيص و درمان ديابت نوع يك برگزار شد.

كنفرانس علمي يكروزه بازآموزي ديابت نوع يك با همكاري  گروه غدد اطفال دانشگاه با هدف آموزش راهكارهاي پيشگيري،تشخيص و درمان ديابت نوع يك با حضور كارشناسان حوزه سلامت،پزشكان،دندانپزشكان،كارشناسان وكارشناسان ارشد بهداشت ،تغذيه و روانشناسي در سالن آيت الله كوهستاني دانشگاه علوم پزشكي  برگزار شد.

دكتر رضوانه هاديان كارشناس مسئول بيماريهاي غيرواگير شبكه بهداشت شهرستان ساري گفت:اين كنفرانس با هدف آموزش پيشگيري و درمان بيماري نوع يك و خود مراقبتي بيماران برگزار شد.

 دكتر رضوانه هاديان افزود:ارتقاي آگاهي و نگرش فراگيران در زمينه تشخيص و درمان به موقع بيماري ديابت نوع يك و پيشگيري  ازعوارض بيماري و آموزش روش هاي خود مراقبتي به بيماران در زمينه كنترل بيماري از اهداف اختصاصي اين كنفرانس است.

وي اظهار كرد:با توجه به  آمار رو به افزايش اين بيماري در كشورمان، لازم است آموزش هاي مربوط به نحوه پيشگيري به افراد بيمار ارائه شود و بهترين راه پيشگيري از ابتلا به بيماري ديابت عزم ملي شهروندان در ورزش كردن و تغذيه سالم است كه با فرهنگ سازي و تبليغات مناسب مي توان شاهد كاهش چشم گير بيماري ديابت باشيم.

همچنين در زمينه تشخيص و درمان بيماري ،مهارت هاي مقابله با استرس ،عوارض دهان و دندان در بيماران  و اصول تغذيه سالم در بيماران ديابتي مطالبي مفيد و كاربردي توسط اساتيد دانشگاه علوم پزشكي مازندران و گروه غدد كودكان ارائه در اين كنفرانس ارائه شد .

كنفرانس علمي يكروزه بازآموزي ديابت نوع يك برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal