حوزه ریاست
۱۳۹۷ چهارشنبه ۳۰ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1394/11/12 تعداد بازدید : 129
8 تا 15 بهمن همگام با سراسر كشور پويش ملي مبارزه با سرطان در مازندران
دكتر محسن اعرابي معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اجراي برنامه هاي پويش ملي مبارزه با سرطان همگام با سراسر كشور در مازندران گفت:...

دكتر محسن اعرابي  معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اجراي برنامه هاي پويش ملي مبارزه با سرطان همگام با سراسر كشور در مازندران  گفت:سرطان يكي از مشكلات نظام سلامت در كشور است كه مبارزه با آن نيازمند همكاري و هماهنگي تمام حوزه هاي سلامت است.

رئيس مركز بهداشت استان مازندران اهداف پويش ملي مبارزه با سرطان را افزايش آگاهي و جلب مشاركت مردم درخصوص قابل پيشگيري بودن سرطان، اصلاح باورهاي نادرست مردم درخصوص سرطان از جمله درمان ناپذير بودن آن و جلب مشاركت سياست گزاران و مجريان سلامت دركنترل عوامل سرطان بيان كرد و افزود: پايه و اساس برنامه‌هاي مقابله با سرطان بر مبناي پيشگيري استوار است و خوشبختانه با اجراي اين برنامه‌ها حدود 40 درصد موارد سرطان قابل پيشگيري است.

دكتر اعرابي  به وضعيت سرطان در ايران اشاره و خاطرنشان كرد:سرطان سومين عامل مرگ و مير در ايران  و دومين عامل در استان مازندران است ، سالانه بيش از 30 هزار نفر در اثر سرطان، جان خود را از دست مي دهند، تخمين زده مي شود كه هر سال در كشور حدود 90 هزار مورد جديد سرطان اتفاق مي افتد.

 8 تا 15 بهمن  همگام با سراسر كشور  پويش ملي مبارزه با سرطان در مازندران
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal