حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/06 تعداد بازدید : 403
مرکز جامع بیماریهای عفونی با همت خیر قائمشهری احداث میشود
با اهدای 3 هکتار زمین توسط آقای ناصر مهدوی در جاده نظامی قائمشهر مرکز جامع بیماریهای عفونی احداث می شود .
دکتر فرزاد گوهردهی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت مازندران در پنجمین جلسه هیات مدیره مجمع که به منظور بررسی مشکلات مرکز سوختگی و روانپزشکی زارع ساری در این مرکز برگزار شد اظهار داشت:این خیر قائمشهری تعهد کرده 2100 متر بنای مرکز جامع بیماریهای عفونی را احداث نماید و همچنین آموزشکده بهیاری نیز به این مکان منتقل خواهد شد.
مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به پیشرفت 85 درصدی مرکز رادیوتراپی بیمارستان امام خمینی ره ساری گفت: این مرکز با هزینه یک و نیم میلیارد تومانی توسط خیر دکتر اسماعیل شفیعی در دست انجام بوده و انتظار میرود تا یک ماه دیگر عملیات ساختمانی آن به اتمام برسد.
وی با اظهار خرسندی از حمایتها و مشارکت خیرین بزرگ استان در ساماندهی وضعیت بهداشت و درمان استان اضافه کرد:جمعیت مازندران را نباید 3 میلیون نفر در نظر گرفت بلکه باید بودجه کافی را برای فراهم کردن زیر ساختهای جاده ای ، ارتباطی، امکانات درمانی وشهری مناسب با توجه به حجم ورود و خروج 12 میلیون نفری استان تعیین و برنامه ریزی نمود.
دکتر گوهردهی با اشاره به مشکلات عدیده مرکز روانپزشکی و سوختگی زارع ساری تشکیل نمایندگی خیرین ، عضو گیری و بهره مندی ازکمکهای خیرین را ازراهکارهای برون رفت از مشکلات این مرکز عنوان کرد .
در ادامه دکتر پور اصغر رییس مرکز روانپزشکی و سوختگی زارع ساری با تشکراز حضور خیرین جهت هم اندیشی و کاستن ازمعضلات این مرکز اظهار داشت : مظلومیت این مرکز به عنوان تنها مرکز سوختگی و روانپزشکی منطقه شمال کشور،محدود به دور افتاده بودن ، فضای فیزیکی نامناسب وقدمت بالای آن نیست بلکه بیماران این مرکز عمدتا از قشر ضعیف و محروم استانهای شمالی هستند که نه تنها از عهده هزینه بیمارستان با تعرفه دولتی برنمی ایند بلکه حتی هزینه ایاب و ذهاب را نیز بیمارستان به آنها میدهد.
 وی اضافه کرد : درحالیکه به واسطه درمان طولانی مدت بیماران سوختگی و روانپزشکی و نبود اعتبار و بودجه لازم ،در سال گذشته 700 میلیون تومان تخفیف به بیماران داده شد اما در تامین هزینه های جاری ،خرید تجهیزات ودستمزد پزشکان با مشکل مواجه بوده وانتظار حمایت و همراهی بیشتر مسولان استانی ، دانشگاهی و خیرین و مردم عزیز را برای ارائه خدمت رسانی بهتر به بیماران داریم .
دکتر پور اصغراز توجه و حمایت مسئولان و سازمانهای مردم نهاد درسالهای اخیر از این مرکز تشکرکرد و گفت :با این کمکها ،میانگین اشغال تخت از 15 روز به 12 روز کاهش یافته که نشاندهنده خدمات بهتر و روند درمانی مناسب تراست که این موضوع هم برای بیماران وکاستن از هزینه های آنان و هم برای بیمارستان نتایج اثر بخش به همراه دارد.
همچنین آقایان جواد عاشقان ،موسی وفائیان ،مهندس لطف اله غضنفری از اعضا هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان ضمن تاکید برانعکاس خدمات و مشکلات مرکز زارع به مسئولان و رسانه ها ، آمادگی خود را برای همکاری و مشارکت و شناسایی ظرفیتها و توانمندیهای افراد خیر اعلام کردند .
در پایان این جلسه ،نمایندگی مجمع خیرین سلامت در مرکز روانپزشکی و سوختگی زارع ساری تشکیل شده و به آقای موسی وفائیان و آقای طالبی که به مرکز زارع کمکهای قابل توجهی کرده بودند لوح تقدیر اهداشد .  
مرکز جامع بیماریهای عفونی با همت خیر قائمشهری احداث میشود
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal