حوزه ریاست
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1390/07/09 تعداد بازدید : 711
مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشکده پزشکی ساری برگزار شد
مراسم دانش آموختگی 40 تن از دانشجویان دانشکده پزشکی ساری در مجتمع پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد .
مراسم دانش آموختگی 40 تن از دانشجویان دانشکده پزشکی ساری در مجتمع پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار شد .
در این مراسم دکتر محمد مهدی ناصحی با اشاره به ارزش علم در دنیای امروز و تاریخ پزشکی در ایران گفت : بوعلی سینا ها پیشینه تاریخ ما هستند که هنوز در تاریخ پزشکی ایران و جهان می درخشند و مطالب آنها در دانشگاههای بزرگ جهان در حال تدریس است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران با اشاره به اینکه بوعلی سینا صرفا یک طبیب نبوده است افزود: ویژگی او فراتر از یک طبیب بوده و رفتار و انس با قران وی زبانزد  همه بوده و حتی فرهنگ معالجه او بنحوی بود که برای اجرت درمان صندوقی در ورودی مطب خود گذاشته که هرکس در توان خود اجرتی پرداخت کند 
وی تصریح کرد : باید رفتار بزرگان علمی برای ما الگو باشد و در این صورت است که مداوای بیمار برای طبیب بسیار شیرین و با ارزش خواهد شد چون در قرآن نیز آمده است اگر نفسی را زنده کنید تمام انسانها را زنده کردید .
در این مراسم دکتر وحید حسینی معاون آموزشی دانشکده پزشکی ساری گفت : در ایین ماهرچه بار علمی بیشتر شود با ر معنوی باید افزایش یابد .
وی افزود :اگر درد و غم بیماری کاهش یابد و یا برطرف شود ارزش آن قابل وصف نیست و نمی توان آن کار را با هیچ کار دیگری مقایسه کرد .
دکتر فرهنگ بابامحمودی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز افزود : اساتید ما برای جاودانه شدن خود باید علم را نسل به نسل به یکدیگر منتقل کنند چرا که گذشتگان ما چنین کردند .
وی با اشاره به تلاش ها و زحمات شبانه روزی دانشجویان برای طی مراحل علمی و کسب رتبه پزشکی گفت: شما دانش آموختگان پزشکی در اول کار هستید و باید برای ادامه تحصیل خود تلاش کنید تا به مدارج علمی بالاتر دست یابید .
دکتر بابامحمودی با اشاره به هفته دفاع مقدس و اینکه رژیم بعثی صدام در این ایام اقدام به بمباران نیروگاه شهید سلیمی نکا کرده است افزود :  جانفشانی و ازخود گذشتگی ایثار گران هشت سال دفاع مقدس موجب امنیت و آرامش این مرز و بوم گردیده است و الان نوبت ما است که تکلیف خود را ادا کنیم .
وی با اشاره به افاتی که حرفه ما را تهدید می کند خاطر نشان کرد : غرور زیاد و بی توجهی به والدین اولین آفتی است که ممکن است حرفه پزشکی را تهدید می کند و علم در کنار  خود عشق و محبت و اخلاق می خواهد تا نورانی شود .
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه بی احترامی به ولی نعمتان و سستی در تداوم تحقیق و پژوهش را دومین افت حرفه پزشکی دانست و افزود : نباید خدای ناکرده تنبلی بر شما غلبه کند و با ید علم و اخلاق شما همیشه بروز باشد.
مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشکده پزشکی ساری برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal