حوزه ریاست
۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/01/26 تعداد بازدید : 182
كنگره كشوري دو روزه غذا و سلامت در ساري برگزار شد
دكتر فرهنگ بابامحمودي دبير كنگره ملي غذا و سلامت با بيان اينكه سلامت آب و غذا براي انسان حياتي است، گفت : ...

دكتر فرهنگ بابامحمودي دبير كنگره ملي غذا و سلامت با بيان اينكه سلامت آب و غذا براي انسان حياتي است، گفت : محورهاي مورد بحث در اين كنگره غذا و بيماري‎هاي واگير و تغذيه در گروه‎هاي خاص، غذا و بيماري‎هاي غير واگير، عادات و آداب غذايي در بستر فرهنگ، بهداست ايمني و امنيت غذايي همچنين آلاينده‎هاي زيست‎محيطي و ايمني غذا درباره بيماري‎هاي غير واگير است.

مدير گروه بيماري‎هاي عفوني دانشگاه علوم پزشكي مازندران گفت: در مجموع، 238 مقاله به دبيرخانه ارسال و از اين تعداد 166 مقاله پذيرفته شد كه در نهايت 29 مورد آن بهصورت سخنراني و 137 مقاله نيز بهصورت پوستر ارائه شده است.

دبير كنگره غذا و سلامت با اشاره به شعار امسال سازماني جهاني بهداشت با عنوان غلبه بر ديابت اظهار كرد : پيشگيري از بيماريها داراي سه مرحله اوليه، ثانويه و ثالثيه است كه مرحله اول و اصلي بالا بردن سلامت و آگاهي انسانها است.

دكتر بابا محمودي گفت: بايد مدارس دانشگاه، صدا و سيما و اصحاب رسانه در ترويج فرهنگ سلامت مواد غذايي در جامعه همت كنند.

قائم مقام رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به فصل كشاورزي و بيماري تب شاليزار، بياند : در صورت عدم انجام پيشگيريهاي لازم مثل استفاده از دستكش و چكمه توسط كشاورزان، اين بيماري به محض آغاز فعاليتهاي مزارع برنج شيوع يافته و تا شهريورماه ادامه دارد.

دكتر بابامحمودي تصريح كرد: تب شاليزار يك بيماري عفوني است كه از طريق بدن حيواناتي مثل سگ و خوك وارد خاك و آب ميشود.

وي با اشاره به اينكه سال گذشته حدود 100 نفر در مازندران به بيماري تب برفكي مبتلا شدند، گفت: دو يا سه نفر نيز بر اثر اين بيماري جان خود را از دست دادند.

گفتني است كنگره ملي غذا و سلامت به مدت دو روز و  در دو بخش بيماريهاي واگير و غير واگير بخش آب و غذا با حضور اساتيد ، پزشكان و كارشناسان  سراسر كشور در مجتمع دانشگاهي پيامبراعظم (ص) دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار گرديد.

 

كنگره كشوري دو روزه غذا و سلامت در ساري برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal