حوزه ریاست
۱۳۹۷ دوشنبه ۷ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1395/02/07 تعداد بازدید : 201
مراسم گراميداشت روز آزمايشگاه برگزار شد
دكتر قاسم جان‎بابايي در مراسم گراميداشت روز آزمايشگاه كه در سالن آيت‎الله كوهستاني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد، اظهار كرد: ...

دكتر  قاسم جانبابايي در مراسم گراميداشت  روز آزمايشگاه كه در سالن آيتالله كوهستاني دانشگاه علوم پزشكي مازندران برگزار شد، اظهار كرد: جامعه آزمايشگاهي اين استان مغفول و مظلوم مانده است و بخش مهمي از آن به تعرفهها باز ميگردد.

وي با بيان اينكه تعرفه آزمايشگاهها مطابق با ساير تعرفههاي پزشكي افزايش نيافته است، افزود: هنوز آزمايشگاه نتوانسته است به اندازه كافي رشد كند و يكي از دلايل آن نيز تعرفهها بوده و در برخي موارد ممكن است خدمت به‌خوبي شكل نگيرد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران با اشاره به اينكه فعاليت آزمايشگاهي نياز به سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب دارد، تصريح كرد: لوازم مصرفي و كيتهاي آزمايشگاهي بايد به‌روز شود و در كنار آن تعرفهها بايد به مقدار منطقي بالا بيايد تا پاسخگويي بهتري به مردم داده شود و به همكاران آزمايشگاهي نيز اداي دين كرده باشيم.

دكتر جانبابايي با تأكيد بر هماهنگي بيشتر بين جامعه باليني و علوم آزمايشگاهي براي ايجاد يك سرمايهگذاري موفق، گفت: آزمايشگاههاي ساير نقاط كشور بهتر از مازندران نيست و از طرفي نيز متخصصان اين استان از نظر علمي و عملي بهخوبي فعاليت ميكنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران بار ديگر بر ضرروت هماهنگي بين همكاران باليني و آزمايشگاهي و نداشتن فعاليت موازي در اين رابطه، تصريح كرد: با كمك اين دو مجموعه متخصص، ميتوانيم در بخشهايي از جمله انگل‌شناسي و قارچ‌‌شناسي به جامعه هدف خدمات بهتري بدهيم و هم اينكه حقوق همكاران در اين بخش تضييع نشده و بعضاً متخصصاني كه به دليل نبود شغل حتي در مراكز خريد! كار مي‌كنند، نيز وارد اين حرفه شوند.

وي ادامه داد: آزمايشگاه و پاتولوژي بايد از حالت عمومي خارج شوند، البته ممكن است يكي دو مركز خصوصي نيز داشته باشيم، اما در بحث پاتولوژي ميبينيم كه خيلي متناسب با پيشرفت كلينك‌هاي پيش نرفت، لذا همكاران اين دو بخش، بايد سرمايهگذاري كنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران اظهار اميدواري كرد كه وضعيت پاتولوژي مازندران بهتر شود و اين مجموعهها به‌صورت تك‌تخصصي فعاليت كنند.

دكتر جانبابايي در پايان گفت: وقتي سرمايهگذاري انجام و توسعه ايجاد شود، افرادي كه براي موقعيت شغلي به خارج از استان مراجعه ميكنند، نيز در اين بخش به‌كار گرفته مي‌شوند.

گفتني است پس از اين مراسم دكتر قاسم جان بابايي رئيس دانشگاه علوم پزشكي مازندران از آزمايشگاه دولتي بيمارستان امام خميني (ره) ساري و آزمايشگاه خصوصي دكتر مهدوي  بازديد كرده و از نزديك در جريان روند ارائه خدمات به مردم قرار گرفت .

مراسم گراميداشت روز آزمايشگاه برگزار شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal