شبکه بهداشت و درمان بابلسر
۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/21 تعداد بازدید: 166
زنگ سلامت درشهرستان بابلسر نواخته شد
- طی مراسمی نمادین، صبح امروز (19 فروردین91) با حضور مسئولان شهرستانی، زنگ سلامت نواخته شد. دکترعلی رحمانی : از سوي سازمان جهاني بهداشت که براي سال 2012 سالمندي و سلامت انتخاب شده است مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر : پیش بینی می شود تا 15 سال دیگر آمار سالمندان به 14 درصد جمعیت كشور برسد - دکتر رحمانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر: نگاه عدالت محور به مقوله سلامت افراد سالمند همانند سایر اقشار جامعه از ضروریات اصلی فعالان عرصه سلامت است

زنگ سلامت درشهرستان بابلسر نواخته شد

زنگ سلامت طی برنامه ویژه ای ساعت 8 صبح روز شنبه 19 فروردین در دبیرستان دخترانه طلیعه انقلاب  در شهرستان بابلسربه صدا در آمد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر ؛ طی مراسمی نمادین، صبح امروز (19 فروردین91) با حضور مسئولان شهرستانی، زنگ سلامت نواخته شد و شعارسال سازمان جهانی بهداشت با عنوان " سالمندی و سلامت " و نیز شعار روزبهداشت جهانی با عنوان " زندگی سالم، طول عمر بیشتر" برای دانش آموزان تبیین شد.

مراسم با با تلاوت آیاتی از کلام الله نورانی قرآن مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی رسما" آغازگردید .

 
 
 
 

دکتر رحمانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر در سخنانی با اشاره به 7 اوریل سال روز تاسیس سازمان جهانی بهداشت؛ به موضوع اعلام شده از سوي سازمان جهاني بهداشت که براي سال 2012 «سالمندي و سلامت»  و شعار «زندگي سالم، طول عمر بيشتر» انتخاب شده است پرداختند . و بیان نمودند: روزهاي هفته سلامت در ايران نيز مرتبط با موضوع سالمندي نامگذاري شده‌اند. بر این اساس امروز 19 فروردين با عنوان «سالمندي و آموزش همگاني» می باشد؛ تصریح نمودند: پيشرفت هاي پزشكي و بهداشتي در نيمه دوّم قرن بيستم باعث افزايش نسبي طول عمر انسان ها گرديده و بر جمعيّت سالمندان و به تبع آن بر تعداد سالخوردگاني كه نياز به خدمات پزشكي دارند افزوده شده است؛ لذا نگاه عدالت محور به مقوله سلامت افراد سالمند همانند سایر اقشار جامعه از ضروریات اصلی فعالان عرصه سلامت است و باید بتوان با بهره گیری از دانش علم پزشكی و نیز توصیه های دین مبین اسلام در پرورش قوای جسمی و روانی افراد سالمند در جامعه كوشا باشیم.

 
 
 
 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر اظهار داشتند: امروزه درصد بسیاری از مراجعه كنندگان به بیمارستان ها و مراكز بهداشتی و درمانی سالمندان هستند و می بایست با برنامه ریزی مدون و توجه بر رعایت مسایل بهداشتی و درمانی خطر ابتلا به انواع بیماری ها را در دوران پیری و سالمندی گرفت .

دکترعلی رحمانی در پایان سخنانشان افزودند: امروز 8/7 درصد جمعیت ایران را سالمندان بالای 60 سال تشكیل می دهند و پیش بینی  می شود با ادامه این روند تا 15 سال دیگر این آمار به 14 درصد جمعیت كشور برسد. که باید با برنامه ریزی های بلند مدت در ارائه خدمات مناسب به سالمندان عزیر كشور كه بنابر فرموده رسول مكرم اسلام(ص) 'مایه بركت در جامعه هستند' بیش از پیش سعی و تلاش كنیم.

                                         

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر

سیدرضا موسوی  19-1-91


 
 
زنگ سلامت درشهرستان بابلسر نواخته شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal