شبکه بهداشت و درمان بابلسر
۱۳۹۸ سه شنبه ۳ ارديبهشت
br ENGLISH
تاریخ: 1391/01/21 تعداد بازدید: 308
در دومین روز از هفته سلامت زنگ سلامت دربهنمیر زده شد
دکترمحسن نبی زاده معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بابلسر برای سال 1391 برابر با ۲۰۱۲ «سالمندي و سلامت» با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمندان وتوجه به سلامت این گروه نام گذاری گردیده است . - دکتر نبی زاده در سال ۲۰۵۰ حدود ۲ بیلیون یعنی به 21 % جمعیت جهان برسد و برای اولین بار در تاریخ در سال ۲۰۵۰جمعیت زیر ۱۵ سال و بالای ۶۰ سال مساوی می شوند - معاون بهداشتی شبکه شاخصهای آماری نشان میدهد که پیر شدن جمعیت در کشور ما آغاز شده است و پیش بینی میشود که در فاصله سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ به میانه سنی جمعیت کشور۱۰سال افزوده شود.
n

در دومین روز از هفته سلامت زنگ سلامت درشهربهنمیرزده شد

به گزارش روایط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر ؛ در دومین روز از هفته سلامت (19 فروردين 1391) که با عنوان «سالمندي و آموزش همگاني» می باشد طی مراسمی نمادین « زنگ سلامت » با حضور معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر و مسئولین و مدیر آموزش و پرورش بهنمیر, رئیس دانشگاه پیام نور بهنمیر, بخشدار و رئیس شورای شهر بهنمبر ؛ راس ساعت 30/11 در مدرسه ابتدایی مرحوم ایمان باقری کاله نواخته شد .

 

دکترمحسن نبی زاده معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بابلسر در سخنانی اظهار داشتند: هفتم آوريل هر سال به نام روز جهاني بهداشت نامگذاري شده که در ايران هم به همين مناسبت، هفته سلامت از ۱۸ تا ۲۴ فروردين ماه تعيين شده است ؛ از سوي سازمان جهاني بهداشت براي روز جهاني سلامت برای سال 1391 برابر با ۲۰۱۲ «سالمندي و سلامت» با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمندان وتوجه به سلامت این گروه نام گذاری گردیده است .

 

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بابلسربا بیان اینکه هرچند سالمندي فرآيند مداومي در زندگي انسان است، ولي اينكه دقيقاً از چه سنّي آغاز مي‌شود و چه وقت مي‌توان فردي را سالخورده تلقي نمود دقيقاً مشخص نمي‌باشد به تعریف سازمان بهداشت جهانی ازسالمندی پرداختند که سالمندی را در 3 آآیتم: سالمند جوان ۷۴-۶۰سال ؛ سالمند ۹۰–۷۴سال و سالمندپیر۹۰سال به بالا عنوان نموده و ادامه دادند : شاخصهای آماری نشان میدهد که پیر شدن جمعیت در کشور ما آغاز شده است و پیش بینی میشود که در فاصله سالهای ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۵ به میانه  سنی جمعیت کشور۱۰سال افزوده شود.

ایشان بیان داشتند :   در سال ۲۰۵۰ حدود ۲ بیلیون یعنی به 21 % جمعیت جهان برسد و  برای اولین بار در تاریخ در سال ۲۰۵۰جمعیت زیر ۱۵ سال و بالای ۶۰ سال مساوی می شوند لذا این مبین اینست که پيشرفت هاي پزشكي و بهداشتي در نيمه دوّم قرن بيستم باعث افزايش نسبي طول عمر انسان ها گرديده و بر جمعيّت سالمندان و به تبع آن بر تعداد سالخوردگاني كه نياز به خدمات پزشكي دارند افزوده شده و نياز به رشته تخصصي طب سالمندان، بيش از پيش مورد توجه قرار گرفته است .

 
 
 

دکتر نبی زاده تاکید نمودند : سالخوردگي، به خودي خود، بيماري به حساب نمي‌آيد و در واقع يك روند طبيعي و فيزيولوژيك، بوده، از این رو افزایش جمعیت سالمندان کشور ضرروت بیش از پیش همه ارگان ها را نسبت به امور سالمندان و برنامه ریزی های لازم در این زمینه را آشکار می سازد.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش شهر یهنمیر ذر زمینه سالمندی به ارائه مطالبی پرداختند در پایان مراسم دانش آموزان با غذای سالم که در منزل و توسط والدین شان تهیه شده بود پس از به نمایش گذاشتن غذای سالم به تغذیه آن پرداختند .

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بابلسر

سیدرضا موسوی 1391/1/19

 

 
در دومین روز از هفته سلامت زنگ سلامت دربهنمیر زده شد
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal