شبکه بهداشت و درمان بابلسر
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
br ENGLISH
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1391/02/16 تعداد بازدید: 144
تبریک روز جهانی ماما و مراسم نکوداشت روز ماما
-پنجم ماه می (مصادف با شانزدهم اردیبهشت) روزجهانی ماما بر تمام همکاران محترم -هدف از بزرگداشت روز جهاني ماما افزايش آگاهي و تبادل اطلاعات مابين ايشان در راستاي سلامتي مادر و نوزاد است. -به مناسبت روز ماما جشن روز ماما در مورخ 17-2-91 از سوی شبکه بهداشت و سازمان نظام پزشکی شهرستان بابلسر برگزار خواهد شد

پنجم ماه می (مصادف با شانزدهم اردیبهشت) روزجهانی ماما بر تمام همکاران محترم گرامی باد

 

ماماها در دسترس زنان باشند در هر كجايي كه زندگي مي كنند.

 

پنجم ماه مي مصادف با 15 ارديبهشت، روز جهاني ماما نامگذاري شده است. براي اولين بار در سال 1980 اين روز به عنوان روز جهاني ماما پيشنهاد و سپس از سال 1992 به صورت رسمي اعلام شد.
هدف از بزرگداشت روز
جهاني ماما افزايش آگاهي و تبادل اطلاعات مابين ايشان در راستاي سلامتي مادر و نوزاد است.
روز جهاني ماما، فرصت مناسبي است براي جلب توجه هر چه بيشتر مردم و مسئولان نسبت به جايگاه و اهميت حرفه‌ مامايي در ارتقاي سلامت خانواده و تأمين سلامت جامعه و از آن رهگذر، ساختن بستري مطمئن براي ترسيم آينده‌اي روشن.
  جامعه مامايي ايران اسلامي كه بيش از 47 هزار نفر از اعضاي خانواده پزشكي كشور را دربرداشته، دانش و مهارت حرفه‌اي را به زيور ايثار، اخلاص و معنويت آراسته و توفيقات چشمگيري در زمينه
تأمين سلامت مادر و كودك و تنظيم خانواده در كارنامه خود ثبت نموده، مايه مباهات و مورد ستايش هم ميهنان به ويژه اعضاي جامعه پزشكي است.
در دنيا روزانه 1600 زن در اثر عوارض بارداري و زايمان جان خود را از دست مي دهند و بيش از 99 درصد اين مرگها در کشورهاي در حال توسعه اتفاق مي افتد، بيشترين علت مرگ مادران (حدود 60 تا 80 درصد) به علت خونريزي، زايمان سخت، فشارخون بالا، عفونت و عوارض سقطهاي غير بهداشتي است و بسياري از اين مرگها قابل پيشگيري است. با مرگ مادر، خانواده عضو اصلي خود را براي مديريت و مراقبت کودکان از دست مي دهد و سرانجام بقا و آموزش کودکان نامعلوم مي شود. لذا پيشگيري از مرگ مادران يکي از اهداف مهم کشورها است. با برنامه ريزي دقيق و انجام مراقبت هاي لازم در اين دوران مي توان به اين هدف دست يافت و ماما به عنوان عضو اصلي در مراقبت از مادر نقش مهمي در اين خصوص ايفا مي کند.
بر اساس استانداردهاي بين المللي، بايد بر اساس هر 1000 تولد 30 تا 50 ماما در سيستم وجود داشته باشد. با وجود اين که در کشور با خيل عظيم ماماهاي بيکار مواجه هستيم اما به ازاي هر 1000 تولد تنها 12 ماما وجود دارد که اين مساله نشان مي دهد هنوز از خيل عظيم نيروهاي جوان بااستعداد به دليل شناخت نداشتن از جايگاه واقعي آن استفاده بهينه نشده است.

جامعه مامايي با نقش محوري خود در تأمين سلامت بانوان و كودكان، اصلي‌ترين حلقه تأمين سلامت خانواده را تشكيل مي‌دهند از اين رو بايد از حضور پرفروغ همكاران ماما در جمع اعضاي جامعه پزشكي ابراز مسرت و خشنودي و از خدمات ارزنده اين عزيزان تجليل و قدرداني ‌نمود

- قابل ذکر است به مناسبت روزجهانی ماما ، مراسم جشن روز ماما در مورخ 17-2-91 از سوی شبکه بهداشت و سازمان نظام پزشکی شهرستان بابلسرجهت نکو داشت این روزجهت ماما های گرامی و زحمت کش این شهرستان برگزار خواهد شد. 
 
قابل ذکراست به مناسبت روزجهانی ماما ،  در مورخ 17-2-91 از سوی شبکه بهداشت و سازمان نظام پزشکی شهرستان بابلسرجهت نکو داشت این روزجهت ماما های گرامی و زحمت کش مراسم جشن روزماما در سالن  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان از ساعت 10 الی 12 برگزار خواهد شد 
 

سیدرضا موسوی - روابط عمومی شبکه بهداشت بابلسر

 
 
تبریک روز جهانی ماما و مراسم نکوداشت روز ماما
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal