شبکه بهداشت و درمان بابلسر
۱۳۹۸ يکشنبه ۵ خرداد
br ENGLISH
تاریخ: 1391/02/19 تعداد بازدید: 265
مراسم جشن ماما - دکتر رحمانی : هم اکنون با تلاش و زحمات شما در طی چند سال گذشته مرگ مادرباردار در بابلسر صفر است
-دکتر رحمانی مدیر شبکه بهداشت بابلسر : مامایی شغل مقدسی را که همانا بدنیا آوردن یک انسان است را بعهده دارند - دکتر رحمانی: 75 درصد سلامت جامعه بستگی تام دارد به سلامت خانواده و 75 درصد سلامت خانواده نیز بستگی دارد به سلامت زن -مدیر شبکه بهداشت بابلسر : هم اکنون در شهرستان بابلسربا تلاش و زحمات بی دریغ شما در طی چند سال گذشته مرگ مادرباردار صفر است

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت بابلسر ؛ به مناسبت 5 ماه می میلادی روز جهانی ماما ، مراسم جشنی در مورخ 91/2/17 از سوی سازمان نظام پزشکی و شبکه بهداشت ودرمان شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور همکاران ماما برگزار گردید . مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید وسرود مقدس جمهوری اسلامی ایران رسما" شروع گردید . 

 

دکترعلی رحمانی مدیر شبکه بهداشت بابلسر در سخنانی ضمن تبریک این روز به کلیه ماماها؛ با بیان اینکه مامایی شغل و نقش  بسیار بزرگ ومقدسی را که همانا بدنیا آوردن یک نوزاد است بعهده دارند افزودند :  سلامت کودک و مادر مستقیما" به کار مامایی بستگی دارد و حیطه کاری یک ماما از بدو تولد است تا پایان عمر یک انسان ؛ از بهداشت باروری و جنینی گرفته تا آموزش و ارتقا آگاهی و مشاوره مادروکودک ادامه می یابد . که اینها حود مبین ارتباط و نقش تاثیرگذارماما دریک تیم سلامت است .

دکتر رحمانی با اظهار اینکه : تحقیات نشان می دهد 75 درصد سلامت جامعه بستگی تام دارد به سلامت خانواده و 75 درصد سلامت خانواده نیز بستگی دارد به سلامت زن بعنوان همسرو مادرخانواده. ایشان مرگ مادار باردار را یک زنگ خطر بسیار جدی که نشان از وچود یک بحران در جامعه را هشدارمی دهد ذکر نمودند و افزودند : مرگ یک مادر مستقیما" شاخص های دیگر سلامتی را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد ، تاکید نمودند : در بدو انقلاب مرگ مادر باردار، مرگ کودک زیرپنج سال و مرگ کودک زیر یکسال سه رقمی بود اما اکنون با زحمات طاقت فرسا ودلسوزانه شما که اثرگذارترین تیم سلامت درارتقاء شاخص های بهداشتی بویژه درکاهش مرگ مادر و کودک می باشید با افتخار می توانیم بگوئیم که در کشور شاخص های بهداشتی نشان از بهبود بسیار شگرف را نشان می دهد به نحوی که درحال حاضر مرگ مادر باردار به کمتر از 20 دریکصد هزار تولد رسیده و مرگ کودک نیز به کمتر از 11 الی 12 درصد رسیده است و این امکان پذیر نبود غیر از زحمات شبانه روزی شما ماماهای عزیز که درشهرستان بابلسرو اقصی نقاط کشورعزیزمان به خدمات رسانی مشغول هستید .    

 

مدیرشبکه بهداشت بابلسردر بخش دیگری از سخنان شان تصریح نمودند: هم اکنون در شهرستان بابلسربا تلاش و زحمات بی دریغ شما در طی چند سال گذشته مرگ مادرباردار صفر است . شاخص های دیگر سلامتی نیزبه تبع آن رشد خوبی داشته است بعنوان مثال در قبل از انقلاب 50 درصد زایمان ها توسط مامای دورندیده و محلی صورت میگرفت اما هم اکنون این شاخص به صفر رسیده است و تمام زایمان ها توسط ماماهای با تحصیلات دانشگاهی وبا تجهیزات بیمارستانی استاندارد صورت می گیرد.

دکتررحمانی با تاکید بر اینکه : به دنبال اشتیاق خواهران برای گذراندن تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی ،  پس از مدتی شاهد رشد فزاینده و چشمگیری از ماماهای تحصیل کرده درکشور روبرو شدیم که برای جذب و بکارگماردن اشتیاق نشان دادند و این در حالی است که برای این خیل عظیم فرصت های اندکی جهت اشتغال در کشور موجود بود؛ که خوشبختانه با تدابیر مدیران سلامت کشور و اجرای پزشک خانواده روستایی بخشی از این عزیزان به خدمت گرفته شدن اما باز هم با انبوهی از این عزیزان روبرو هستیم که مشتاق جذب و بکارگیری در رسته های شغلی مورد تحصیل خود هستند که انشاالله با اجرای فاز دوم این طرح یعنی پزشک خانواده شهری بخش دیگری از این نیروها چهت خدمات رسانی جذب این برنامه خواهند شد اما کماکان دغدغه های این عزیزان جهت اشتغال و بکارگیری وجود دارد. 

 

دکتر رحمانی از دست اندر کاران حوزه سلامت ودرمان خواستند که حمایت های قاانونی و مالی بیشری از ماماها بعمل آورند. ایشان با تشکر از وزیر محترم بهداشت و درمان که خود تحصیلات عالیه زنان و زایمان دارند از اقدام بسیار مناسب ایشان که دربدو ورودشان به مسئولیت با انتخاب مشاورعالی که ازقشر ماما می باشند از عزم وزیرمحترم بهداشت در حل مشکلات جامعه مامایی کشورقید نمودند و تاکید داشتند : اقداماتی نیز در این رابطه صورت گرفته مانند در نظر گرفتن 15 درصد تعرفه زایمان طبیعی ، ادامه تحصیل ماماها درمقاطع بالاترونیزفراهم نمودن تسهیلات و امکانات رفاهی بیشتر جهت ماماها، نشان از عزم و اراده دولت و وزارت بهداشت به حل مشکلات این قشر عظیم تحصیل کرده نشان میدهد .

سیدرضا موسوی - روابط عمومی شبکه بهداشت بابلسر

 

مراسم جشن ماما - دکتر رحمانی : هم اکنون با تلاش و زحمات شما در طی چند سال گذشته مرگ مادرباردار در بابلسر صفر است
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal