معاونت دانشجویی و فرهنگی
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۷ شهريور
help عبارت وارد شده توسط شما در تمامی لینک ها، منوها و محتوای سایت جستجو خواهد شد.
تاریخ: 1394/09/16 تعداد بازدید: 29
پيام دكتردكتر محمد رضا حق شناس معاون فرهنگي و امور دانشجويي به مناسبت روز دانشجو
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران به مناسبت فرا رسيدن روز دانشجو طي پيامي روز دانشجو را به دانشجويان تبريك گفت


16 آذر روز مقاومت تاريخي و روز دانشجو ، نماد روحيه ي خروشان جنبش دانشجويي و تجلي بصيرت و مظهر ايثار و استقلال و آزادي است. شايد آن روز كه سنگ فرش‌هاي دانشكده فني دانشگاه تهران به خون سه شهيد دانشجو (احمد قندچي، مصطفي بزرگ نيا و شريعت رضوي) رنگين شد، سردمداران استكبار ، گمان نمي‌كردند كه اين روز، نقطه آغازين جنبشي خواهد بود كه از قلب آن چمران‌ها، علم‌الهدي‌ها، باكري‌ها و ... به پا خواهند خاست و هيمنه پوشالين امپراطوري شرق و غرب را در هم خواهند شكست.

16 آذر روز گراميداشت خون هايي است كه در راه اعتلاي آزادي و آزادگي ايران بر زمين ريخته شد. ملت ايران تا ابد خود را مديون خون شهيداني مي داند كه با قطره قطره خونشان، اين انقلاب را بيمه كرده اند. آذر 1332 روزي است كه دانشجويان ايران اسلامي مقابل شيطان بزرگ ايستادند تا سرنوشت سازكشور خود باشند و در اين زمان نيز بعد از گذشت شش دهه هنوز دانشگاه براي دانشجويان سنگر است؛ اما اين بار سنگر علم و فناوري است و با خون شهداي علم و انرژي هسته اي (عليمحمدي، شهرياري،احمدي روشن و رضايي نژاد) همواره اين مشي و راه را روشن نگاه داشته اند.

پيام 16 آذر و نقش برجسته جنبش دانشجويي به حدي روشن است كه دانشجوي و‌لايت ‌مدار ايراني با شناخت عميق از سياست‌هاي استعماري غرب و درك صحيح از شرايط دنياي امروز، با گذشت قريب به 62 سال از آن واقعه تاريخي توانسته است نقشه‌هاي شوم آنان را نقش بر آب و قله‌هاي رفيع علم و فناوري را يكي پس از ديگري فتح كند.

دانشجو هميشه هوشيار ايران، همواره در صحنه حاضر است و همچنانكه 16 آذر 1332 سه تن از دانشجويان آگاه وبيدار در راه دفاع از هويت ملي خويش جان خود را فدا كردند، اكنون نيز در شرايطي كه فتنه‌ها از هر سو نظام مقدس جمهوري اسلامي را فراگرفته و ناحق در صدد حق جلوه دادن خود مي‌باشد، جنبش دانشجويي به عنوان قشر آگاه جامعه وظيفه‌اي خطير بر دوش دارد تا با نصب العين قرار دادن منويات ولي امرمسلمين حضرت آيه الله العظمي خامنه‌اي (دامه بركاته) مبني بر مسلح شدن به سلاح بصيرت از سوء استفاده مجدد از دانشجو و دانشگاه جلوگيري كند و در شرايطي كه جنگ سخت دشمن تبديل به جنگ نرم شده به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم مقابله با دشمنان داخلي و خارجي با تمام توان از كيان نظام مقدس جمهوري اسلامي دفاع نمايند.

معاونت فرهنگي و دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران با بزرگداشت روز دانشجو و گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو و امام شهيدان، جامعه دانشگاهي كشور را به همدلي، يكپارچگي و وحدت در سايه سار ولايت فقيه و تلاش براي پيمودن هر چه بيشتر قله هاي رفيع علم و فناوري توام با تبعيت از علوم اسلامي و ارزش هاي اخلاقي و ديني دعوت كرده و سربلندي، عزت و پيشرفت ايران اسلامي را از حضرت حق تعالي خواستار است و اعلان مي دارد مبارزه با استكبار تا كور شدن چشم فتنه و خشكاندن ريشه ظلم ادامه خواهد داشت.

معاونت فرهنگي و دانشجوئي دانشگاه علوم پزشكي مازندران

پيام دكتردكتر محمد رضا حق شناس معاون فرهنگي و امور دانشجويي به مناسبت روز دانشجو
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal